Choć zbiornik przed październikową powodzią nie krył w swoich wodach wielkich okazów niektórych gatunków ryb, to przez swą malowniczość jest dla wędkarzy bardzo atrakcyjny. Świadczą o tym choćby zawody, jakie się tu regularnie odbywają
Październikowe intensywne opady i związane z nimi wezbrania rzek, których skutkiem były zalania i podtopienia wielu pól i posesji w naszym powiecie, paradoksalnie zaszkodziły także rybom. Może nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wysoka woda wyrządziła bowiem szkody na niektórych akwenach. Jednym z nich jest malowniczy zalew na rzece Krynce.

Mowa o zbiorniku w Cierpicach, znajdującym się tuż powyżej nieczynnego polderu zalewowego w Przewornie. Śmiało można powiedzieć, że jest to jedno z najpiękniejszych rozlewisk w naszym powiecie. Malownicze pasy i wyspy trzcinowisk tworzą tu urozmaiconą „linię brzegową”. Przechodzą przez nie nieliczne kładki, z których wędkarze mogą swobodnie oddawać się swojej pasji. Oprócz ryb swoje siedliska mają tu także bobry i wydry. Do niedawna, a dokładnie do października, było tu też sporo popularnej ryby. Było, gdyż sytuacja diametralnie się zmieniła po ostatniej powodzi. Zbiornik należy do Koła PZW Gromnik Przeworno, którego prezesem jest Zbigniew Barabach.
O problemach zbiornika w Cierpicach mówi prezes Koła PZW Gromnik w Przewornie Zbigniew Barabach
Tekst ukazał się w 46 (1035) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także