Wszyscy uczestnicy na scenie jeszcze przed występemZ szansy dla zdolnych zdecydowało się skorzystać ponad 30 osób. W festiwalu wystartowali głównie młodzi ludzie (do 18 roku życia). Pokazali, co potrafią, przełamali tremę i dali publiczności chwile wzruszenia, a także dobrą zabawę.

Organizatorami I Festiwalu Talentów byli wójt Przeworna Jarosław Taranek, Gminny Ośrodek Kultury w Przewornie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny i Gimnazjum Publiczne w Przewornie. Celem była promocja talentów, a także integracja społeczności lokalnej. Festiwal prowadził Jan Auguścik, wchodzący w skład komisji sędziowskiej. Poza nim uczestników oceniali Piotr Drozd, Michał Żygadło oraz Mariusz Michułka, który zajmował się również stroną techniczną festiwalu (obsługą dźwiękową).
Galę oficjalnie otworzył wójt Jarosław Taranek. Podziękował za liczne przybycie, za odwagę występujących, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności.
- Chowamy talenty, a przecież je mamy. Chcemy pokazać, kogo mamy w gminie; pomóc zdolnym w dalszym rozwoju oraz promocji. Celem festiwalu jest przede wszystkim promowanie ludzi, którzy mają talent muzyczny, potrafią grac lub śpiewać. Wyróżnieni dostaną „przepustkę” do reprezentowania gminy, powiatu, a także województwa na różnego rodzaju uroczystościach i występach.
Wójt życzył wszystkim powodzenia, po czym Jan Auguścik rozpoczął artystyczną część festiwalu. Pytał:
- Co to będzie, co to będzie?
Uczestnicy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych. Rozpoczęły przedszkolaki, których występy nacechowane były naturalną skromnością, i urokiem danym jedynie maluchom. Dzieciaczki śpiewały solo, bądź w parach, fantastyczne radosne piosenki, jak np. „Zuzia lalka nieduża”. Starsi wybierali odważniejsze, trudniejsze i dojrzalsze utwory. Widownia usłyszała „Konika na biegunach”, „Marsza tureckiego” i „Nic nie może przecież wiecznie trwać”. Po występach wszystkich zgłoszonych uczestników Jan Auguścik próbował zachęcić osoby w wieku „18 +” do zaprezentowania się na scenie, nie pojawił się jednak nikt odważny.
Festiwal nie wyłonił zwycięzców. Jury wyróżniło natomiast sporą osób, które można uznać za wygranych. Są to: Amelia Smalec, Amelia Kozioł, Nikola Myćka, Zosia Siwek, Hanna Janicka, Wiktoria Gurba, Patryk Lesiak, Szymon Kania, Oliwia Nowakowska, Paweł Michułka, Natalia Florczak, Antoni Bartków, Kacper Kobierski, Maja Miękina, Piotr Kilian, Natalia Jurek, Szymon Michułka oraz zespół Picollo (Aleksander Pieczonka i Michał Bochenek).
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe statuetki złotych mikrofonów, które na scenie wręczała dyrektor GOK Teresa Kwiatkowska.
Wójt Jarosław Taranek podsumował:
- Jestem zauroczony. Bardzo wam dziękuję. Mamy talenty! Odkrywajmy je i nie bójmy się ich eksponować. Jak śpiewała jedna z uczestniczek „marzenia się spełniają”. Życzę wam, by wasze marzenia wokalne, artystyczne i instrumentalne spełniły się w dorosłym życiu. Żebyście byli zawsze uśmiechnięci i robili to, co lubicie i kochacie. My jako urząd gminy będziemy stwarzać warunki, byście mogli dzielić się z publicznością swoimi umiejętnościami. Mam też prośbę – nie dajcie tym talentom zginąć!
Był to profesjonalnie przygotowany konkurs. Słowa uznania za jego techniczną organizację wójt przekazał dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Mariuszowi Michułce, odpowiedzialnemu za ostateczny kształt festiwalu.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.