W ubiegłym tygodniu mieszkańcy zapoznali się z dokumentacją projektową na przebudowę ulicy Królowej Jadwigi w Strzelinie. Najważniejszą kwestią były jednak miejsca parkingowe i wprowadzenie strefy zamieszkania.
We wtorek, 21 sierpnia, odbyło się spotkanie z mieszkańcami ul. Królowej Jadwigi w Strzelinie. Zebrani mogli się zapoznać z dokumentacją projektową na przebudowę tej ulicy, , wraz z nową organizacją ruchu. Swoje propozycje przedstawił projektant Grzegorz Wiliński, natomiast obecni na spotkaniu mieli okazję do zgłoszenia ewentualnych uwag.
Jak poinformował projektant, zaplanowano ciąg pieszo - jezdny z tzw. strefą zamieszkania i wyznaczonymi dziewięcioma miejscami parkingowymi o szerokości 2,5 m i długości 9 m. Droga będzie wykonana dwoma warstwami masy bitumicznej, a chodniki powstaną z kostki betonowej. Podczas przebudowy konieczna byłaby wymiana wodociągu. Projektant przyznał, że na ul. Królowej Jadwigi trudno wytyczyć większą ilość miejsc parkingowych.

Pogorszy, a nie poprawi?
Pojawiły się jednak wątpliwości czy miejsca parkingowe będą ogólnodostępne, czy przeznaczone tylko dla mieszkańców ulicy. Wiliński wyjaśnił, że jest to droga publiczna, więc nie można ograniczyć możliwości parkowania.
- Tyle osób przyszło na to spotkanie, ponieważ naszym największym problemem jest to, że ulica jest publicznym parkingiem. Ja rozumiem, że ludzie muszą gdzieś parkować. Nie jestem za tym, żeby wprowadzać kompletny zakaz parkowania. Ale ta przebudowa pogorszy naszą sytuację, a nie poprawi – powiedziała jedna z mieszkanek.
Zebrani podkreślali, że obecnie ulica często jest tak zastawiona samochodami, że nie może przejechać nawet śmieciarka ani karetka pogotowia ratunkowego. W związku z tym mieszkańcy zgodnie wyrazili wolę, aby nie wprowadzać strefy zamieszkania, a jedynie zakaz wjazdu z wyjątkiem mieszkańców ul. Królowej Jadwigi. - Robimy duży precedens – przyznała burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk.
Mieszkańcy poruszyli też kwestię wprowadzonego ograniczenia prędkości na ul. Bolka I Świdnickiego. Ich zdaniem, nie rozwiązało ono problemu szybkiej jazdy kierowców. Stwarza to ogromne niebezpieczeństwo dla pieszych. Zaproponowano, aby w dwóch miejscach zamontować progi zwalniające. Mirosław Stępień z UMiG uznał, że może być z tym problem, gdyż ulica jest bardzo uczęszczana, ale sprawą zajmie się tym zespół ds. oznakowania. Do wprowadzenia zmian konieczne będzie...
Więcej w wydaniu papierowym.
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.