Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Od niedawna spacerowicze i ich pupile mogą za darmo napić się czystej wody, którą zapewnia specjalne poidełko. W Strzelinie to kolejna nowość. Wiemy już, gdzie pojawią się następne takie urządzenia.
Co roku gmina Strzelin wraz z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji podejmuje działania zmierzające do wsparcia w okresie letnim poprzez montaż kurtyny wodnej na terenie Rynku oraz rozdawanie wody butelkowanej przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Niedawno w Parku Miejskim im. Armii Krajowej w Strzelinie zamontowane zostało poidełko. Daje możliwość skorzystania z wody pitnej przez ludzi oraz zwierzęta.
- Park miejski jest idealnym miejscem na tego typu urządzenia. Wiele osób tutaj spaceruje, uprawia sport, korzysta z parku linowego oraz nowo otwartej siłowni, a dzieci bawią się na placu zabaw, mieszkańcy spacerują z pasami. Wiemy już, że poidełko przypadło mieszkańcom i ich pupilom do gustu. Mamy tylko nadzieję, że będą dbali o to bardzo użyteczne urządzenie i nikt nie będzie próbował go zniszczyć – powiedziała burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk.
Poidełko kosztowało około 19 000 zł. Zakupił i zamontował je Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie. Po zakończeniu przebudowy oświetlenia parkowego w parku miejskim, gmina Strzelin zleci wykonanie utwardzenia wokół urządzenia.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

spajker Permalink1 +3 spajker
RE: Pierwsze poidełko już działa
Włodarze strzelina nie mają od lat własnych pomysłów i kopiują pomysły z innych miast.
Kopiować też trzeba umieć. We Wrocławiu takie rzeczy stoją w miejscach tłocznych pod kamerami.
W Strzelin ie stoi na peryferiach i bez kamer. Skorzystają z tego nie ludzie i nie zwierzęta ale wandale. Zaraz będzie graffiti zaraz znikną części metalowe ale wcześniej będą tam lać i kierować do czasu przewrócenia poidełka.
2019-08-11 10:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz