Od kilku lat powraca temat uruchomienia nieczynnej linii kolejowej nr 319 relacji Strzelin-Kondratowice. Miałaby służyć do transportu kruszywa z pobliskich kopalni. Co obecnie wiadomo na ten temat?
Jakiś czas temu w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin odbyło się spotkanie burmistrz Strzelina Doroty Pawnuk i sekretarza gminy Kondratowice Anny Horodyskiej z dzierżawcą linii kolejowej nr 319 tj. SKPL Infrastruktura i Linie Kolejowe Sp. z o.o. z siedzibą w Zbiersku Cukrowni 54 oraz przedstawicielami kopalń, tj. MINERAL POLSKA Sp. z o.o. i MOTA ENGIL CENTRAL EUROPE.

W oczekiwaniu na decyzję
Na spotkaniu omawiane były kwestie uruchomienia linii kolejowej nr 319. - Obecnie dzierżawca oczekuje na uzgodnienie przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA Oddział w Opolu regulaminu „wjazdu na linię kolejową”. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji od PKP PLK SA, niezwłocznie rozpocznie się I etap modernizacji linii kolejowej tj. uruchomienie linii do Karszowa, gdzie na części działki nr 103 AM 1, obręb Karszów, planowany jest tymczasowy załadunek kamienia hydrotechnicznego przez kopalnię MINERAL POLSKA Sp. z o.o., który mógłby być dostarczany na ewentualne potrzeby kontraktu rządowego pod nazwą przekopanie Mierzei Wiślanej – powiedziała burmistrz Pawnuk.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

TruckdriverDST Permalink1 +4 TruckdriverDST
RE: Co będzie z kolejowym transportem kruszywa?
Prawda jest taka ze predzej cyganie pod...a szyny.....
2019-10-25 20:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.