Twórczość Mirki Szychowiak, dokonania literackie, dotychczasowy dorobek nie tylko poetycki – nie jest tajemnicą nie tylko dla miasta czy powiatu - nasza gazeta zawsze na bieżąco informuje o nowościach literackich w życiu autorki.
Okazuje się, że nie do końca, bowiem znaleźliśmy w sieci wiadomości o nowej książce Mirki Szychowiak, właściwie o projekcie na siódmy z kolei tom poetycki – „Uwaga, obiekt monitorowany”. Okazuje się, że poprzez udział w projekcie PolakPotrafi autorka chce we wrocławskim wydawnictwie wydać nową książkę. O to, na czym polega projekt, postanowiliśmy dowiedzieć się u źródła:
Mirka Szychowiak planuje wydanie swojej kolejnej książki
M. Szychowiak:
„Właściwie ta książka powinna już wyjść na wiosnę, takie były założenia pod koniec ubiegłego roku. Podobnie jak poprzedni tom, nowy miał być zasilony wrocławskim grantem. No i się, niestety, stało tak, że pojawił się koronawirus, potem stan epidemii. Ogólne zamrożenie wszelkich działań – wydawnictwa oraz moich. W zalewie innych, pilnych potrzeb – grant stał się już tylko wspomnieniem. Nigdy dotąd nie musiałam pozyskiwać środków na książki i nagle znalazłam się „na innej planecie”. Książka gotowa leży „w szufladzie”, a ja nie wiem, co dalej. I wtedy ktoś podpowiedział mi, że wielu artystów próbuje sił w różnych projektach, w których urządza się przynajmniej częściowe zbiórki społeczne na wydanie książki, płyty czy wystawy. Skorzystałam z podpowiedzi i wspólnie z przyjacielem zrobiliśmy projekt, który „przeszedł” pozytywną weryfikację na portalu PolakPotrafi. Upubliczniony 4 maja – przez dwa miesiące będzie oczekiwał na wsparcie. Kiedy o tym mówię (sobota) – mój projekt wsparło blisko 50 osób. Można śmiało powiedzieć, że jestem w szoku, jak ludzie, nawet ci, których nie znam, zareagowali na moją propozycję. Dodam może na koniec, że wsparcie projektu wiąże się także z wieloma nagrodami, które przeznaczam dla wspierających. Jedną z nagród jest na przykład obraz mojego męża Bogdana.”
Projekt widzieliśmy, bardzo ciekawy. Jest tam także film, w którym Mirka Szychowiak opowiada o sobie i książce. Namawiamy, bo warto zobaczyć, zobaczyć i wesprzeć lokalnego, naszego artystę. Zamieszczamy link do projektu „Uwaga, obiekt monitorowany”, a pani Mirce życzymy, by jej nowa książka ukazała się wkrótce i ucieszyła miłośników jej twórczości.
https://polakpotrafi.pl/projekt/tomik-poetycki-uwaga-obiekt-monitorowany#_=_
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.