W gminie Strzelin przeprowadzono kontrole w zakresie segregacji odpadów. Jak radzą sobie z nią mieszkańcy i czy poprawnie segregują śmieci?

Czy gmina już nakłada sankcje na tych, którzy nie przestrzegają zasad i czy planowane są akcje edukacyjne dla mieszkańców w tym zakresie? Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakłada na wszystkich mieszkańców obowiązek selektywnej zbiórki odpadów. Ma to służyć m. in. ochronie środowiska. – Niestety, tegoroczne kontrole, poprzez swoją zmienioną formułę i zakres, nie wypadły tak optymistycznie, jak poprzednie – wyjaśniła burmistrz, Dorota Pawnuk. – Przede wszystkim wynika to z faktu, iż część osób po raz pierwszy rozpoczęła segregowanie odpadów. Poza tym, widoczne są uchybienia wynikające z przyzwyczajeń osób, które od początku systemu segregowały odpady. Największym błędem jest wyrzucanie odpadów kuchennych do pojemników na odpady resztkowe – dodała. Przypominamy, że takie odpady powinny znaleźć się w koszu na odpady BIO. Burmistrz zwróciła także uwagę na to, że w dalszym ciągu zdarza się, że tworzywa sztuczne, papier czy szkło zamiast do odpowiedniego pojemnika trafiają do kosza na odpady mieszane.


Tekst ukazał się w 43 (1032) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

500ml Permalink1 +1 500ml
Są kontrole, będą kary
Zatłuszczony papier,brudna folia jak i szkło stołowe oraz lustra,kryształy trzeba wrzucać do odpadów mieszanych.Koniec artykułu jest nie sprecyzowany.
2020-11-10 15:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.