Kilkanaście projektów uchwał, w tym między innymi ta dotycząca przebudowy strzelińskiego ronda; burzliwa dyskusja i skarga na burmistrz Dorotę Pawnuk. Rada Miejska Strzelina obradowała przez ponad pięć godzin.

We wtorek, 27 października, odbyła się XXV sesja Rady Miejskiej Strzelina. Przewodniczący Ireneusz Szałajko poinformował, ze do Biura Rady wpłynęła pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wykonania budżetu w pierwszej połowie 2020 roku. Burmistrz Dorota Pawnuk uzupełniła swoje sprawozdanie z działalności pomiędzy sesjami. Poinformowała także o ograniczonej pracy strzelińskiego urzędu w związku z pandemią koronawirusa. Mówiła o trzynastu potwierdzonych przypadkach zakażenia wśród pracowników urzędu (na dzień 27 października). Następnie poruszyła sprawę przekształcenia strzelińskiego szpitala w szpital jednoimienny. Wyjaśniła, że wraz z lokalnymi samorządowcami wystosowała pismo do starosty strzelińskiego, na które nie otrzymała odpowiedzi. W dokumencie wnoszono między innymi o zwiększenie liczby karetek, a także proszono o wskazanie, gdzie mieszkańcy powiatu mają się leczyć. – Sytuacja w tym momencie, nie przesadzę, wygląda kuriozalnie i dramatycznie – mówiła. – Nasz szpital stoi pusty w sytuacji, kiedy wiele osób potrzebuje wsparcia nie tylko związanego z dolegliwościami COVID-19, ale również z pozostałymi – dodała burmistrz Dorota Pawnuk i poinformowała radnych, że w sprawie szpitala jest w kontakcie z syndykiem Pawłem Miłkiem.

Tekst ukazał się w 43 (1032) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj
Komentarze   

Strzelin Permalink1 +1 Strzelin
RE: Rondo, dwie skargi i ścieżki rowerowe
I tak włodarze z zarządem szpitala doprowadzili strzeliński szpital do bankructwa.
2020-11-17 06:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.