Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina została podjęta uchwała, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na rondzie i w jego okolicy. Jakie zadania obejmować będzie porozumienie, na którego zawarcie zdecydowali się radni?
Na łamach „Słowa Regionu” wielokrotnie pisaliśmy o problemie strzelińskiego ronda. Ma ono liczne błędy zarówno projektowe, jak i wykonawcze, co zostało potwierdzone już w 2013 roku przez przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podczas wizji w terenie. Głównym problemem jest zbyt mała przepustowość oraz znajdujące się w nieodpowiednich miejscach przejścia dla pieszych. Na rondzie im. Zesłańców Sybiru od lat dochodzi też do różnych incydentów drogowych, w tym potrąceń pieszych. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad, w celu przygotowania, realizacji i finansowania przebudowy strzelińskiego ronda.
Tekst ukazał się w 44 (1033) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

spajker. Permalink5 +1 spajker.
RE: Radni podjęli decyzję – będzie przebudowa ronda
drucianio-ledowy aniołek za jedyne 180 000 na mc pilnował ronda. dopóki pilnował to nie było wypadków. jak przestał to rondo do przebudowy idzie. do budowy ronda trzeba było wyburzyć 2 budynki. powojnie budynków zostało tak z 20% i dobrze jest wyburzać bo tylko to potrafią plemiona mongolskie. teraz proponuje wyburzyć hotel cyrkowiec i okrąglak tak aby cukrownicy i tirowcy mogli komfortowo rozjechać strzelin. podobno w wenecji też planują zbudować rondo świętego michała-srebrnika aby temu się lepiej działo czyli te tradycyjne 10% wpadło w ręce zlecających geniuszy ekonomicznych i organizacyjnych.
drugie rondo planowane przy orlenie gwarantuje budowę milionowych kapitałów dla miernot wioskowych co to od 10 lat za jedyne 200 000 rocznie rok w rok obiecują jego budowę. trzecie rondo to borek strzeliński czyli paliwo napędowe dla osób budujących swój kapitał na 10 pokoleń do przodu za obietnice.
rondo-wu to zawsze przyjemność.
2020-11-25 11:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink4 +1 Gość
Rondo
Rondo to jedno a obwodnica to drugie jedno spieprzone drugie by się bardzo przydało
2020-11-23 10:38 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink3 +7 spajker.
RE: Radni podjęli decyzję – będzie przebudowa ronda
brawo zwycięzcy. sukces numer jeden to budowa ronda i wyburzenie budynków a sukces numer 2 to przebudowa ronda bo jest ono wielomilionowym bublem. ciekawą sprawą jest ta że ci sami politycy czyli wiocha wyjęta z gumofilców najsampierw przez 8 lat zarobi 1 000 000 zeta za to że buduje rondo a tera przez 4 lata zarobi 500 000 zeta za to że rondo przerobi. zawsze jest co robić. nie to żebym był palaczem z auschwitz. nie to abym był za opryskami dla szkodników ale wstyd mi że kawałek asfaltu kosztuje już 5 miliardów czyli 100 razy więcej niż tunel ryty w granicie w szwajcari. ozdobą tego bubla był aniołek za jedyne 600 000 zeta na miesiąc.
jestem tęczowy. jestem za tym aby kobiety nie rodziły downów.
2020-11-21 20:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Wiktor Permalink2 +6 Wiktor
RE: Radni podjęli decyzję – będzie przebudowa ronda
Zmiana może i będzie, ale może przydałoby się stworzyć trasy alternatywne, bo mam wrażenie, że wszyscy pchają się na rondo niezależnie gdzie jadą.
2020-11-21 08:55 Cytować Zgłoś administratorowi
rico Permalink1 +2 rico
pytanie
Czy to rondo budowal Slawomir N. ,kto zaplaci za idiotyczny projekt../???
2020-11-20 17:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.