Zgodnie z planem remont ulicy Królowej Jadwigi w Strzelinie miał zakończyć się pod koniec ubiegłego roku. Prace jednak nadal trwają, a mieszkańcy skarżą się na ich jakość.
Prace związane z przebudową ulicy Królowej Jadwigi w Strzelinie wykonuje firma AS-BUD Adrian Szawara z Wawrzęcic za ponad 170 tysięcy złotych. Nowy termin zakończenia inwestycji to 31 marca. – W związku z przedłużającymi się uzgodnieniami dokumentacji projektowej z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu rozpoczęcie prac zostało przesunięte na koniec października 2020 roku – tłumaczy burmistrz, Dorota Pawnuk. – W tym czasie trwały także prace polegające na wymianie sieci wodociągowej. Została również usunięta awaria kanalizacji sanitarnej, co spowodowało przestój w realizacji prac. Prace są realizowane zgodnie z dokumentacją projektową, jednak wykonawca rozpoczął roboty w wielu miejscach jednocześnie, co spowodowało chaos i dezorganizację na placu budowy – dodaje nasza rozmówczyni.
Tekst ukazał się w 5 (1044) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także nexto.pl i e-kiosk.pl.

Komentarze   

no! Permalink7 +2 no!
RE: Chaos na budowie
Cytuję x2d:
Nie ma się co martwć bo nadzór nad inwestycją ma naczelnik wydziału inwestycji podobno najlepszy drogowiec w regionie wrocławskim, przynajmniej tak wynika z licznych wywiadów, artykułów i relacji terenowych

Jak to ten który sam o sobie tak mówi, a J.a o nim M.yślę to faktycznie możemy spać spokojnie. Lepiej, jak jest nie będzie.
2021-02-24 06:19 Cytować Zgłoś administratorowi
x2d Permalink6 +1 x2d
nadzór
Nie ma się co martwć bo nadzór nad inwestycją ma naczelnik wydziału inwestycji podobno najlepszy drogowiec w regionie wrocławskim, przynajmniej tak wynika z licznych wywiadów, artykułów i relacji terenowych
2021-02-23 20:36 Cytować Zgłoś administratorowi
czterdziestolatek Permalink5 +5 czterdziestolatek
RE: Chaos na budowie
No to teraz trzeba sie przygotować na przebudowę ul. Wolności. Królowej Jadwigi ma jakieś 150 metrów. Jeśli prace na Wolności będą biegły w tym samym tempie, to finału nie dożyję.
2021-02-23 05:37 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink4 +4 spajker.
RE: Chaos na budowie
królowa dorota ma swoją specjaalność. opowiadanie o tym że robi doktorat z prawa od 15 lat
naprawa drogi to zajęcie dla plebsu a ne dla ateny i jej taty zeusa.
2021-02-22 17:58 Cytować Zgłoś administratorowi
I gra muzyka Permalink3 +9 I gra muzyka
RE: Chaos na budowie
Dwa miesiące temu w tej gazecie ratusz tłumaczył, że to wina wodociągów. Dzisiaj zmienia się narracja i już wina leży po stronie wykonawcy. A ja codziennie obserwuję zmagania ekip na tej ulicy. Wodociągi weszły i po półtorej tygodnia wodociąg był wykonany. Ekipie wodociągów zostały tylko przyłącza na posesjach i włączenie koło lodziarnie. awaria kanalizacji trwała dwa dni z okładek A raczej jeden dzień i dwie noce. zrobili i zeszli z ulicy. Ale budowa nawierzchni to jakaś porażka. Rozebrali drogę i sami mieli problem z dojazdem. Bałagan na budowie i codzienny brak kontynuacji prac. Dojście do domu to dramat i droga przez mękę. I to wszystko za własne podatników pieniądze. Kto odpowiada za te uciążliwości dla mieszkańców. Worki z peletem trzeba nosić na plecach. To jakaś farsa p. burmistrz. Chciałabym wiedzieć ile na jaką kwotę gmina nalicza kary umowne wykonawcy tego syfu który dzisiaj mamy na ulicy. To oczywisty skandal że nikt w magistracie nie broni mieszkańców. I proszę nie mówić że w kwietniu będą luksusy albo że inni mają gorzej. Oczekujemy że na naszej ulicy będzie choć normalnie. Rozumiemy że jest remont choć po prawdzie tego co tu się dzieje remontem nazwać nie można.
2021-02-22 16:21 Cytować Zgłoś administratorowi
grześ Permalink2 +8 grześ
Wolności
Ci sami partacze, pseudo fachowcy naprawiali dziurę na wolności DRAMAT
2021-02-22 11:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Królowa Jadwiga Permalink1 +7 Królowa Jadwiga
Partacz AS
Roboty są wykonywane partacko, robotnicy nie mają pojęcia o rzemiośle.
Gdyby to było na prywatnej posesji, inwestor by dawno gości wyrzucił , bez zapłaty.
2021-02-22 10:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.