Strzeliński magistrat nadal szuka chętnych do zamieszkania w bloku przy ulicy Glinianej w Strzelinie. Które mieszkania rozeszły się jak „ciepłe bułeczki”, a które nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem i kto ma pierwszeństwo w ubieganiu się o najem lokalu?
Kilka tygodni temu rozpoczęła się budowa budynku wielorodzinnego z mieszkaniami z niskim czynszem przy ulicy Glinianej w Strzelinie. Inwestycja realizowana jest w ramach porozumienia naszego samorządu z Dzierżoniowskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. W środę, 1 grudnia, rozpoczął się kolejny nabór wniosków na lokale mieszkalne, który potrwa do czasu aż zostaną podpisane umowy na wszystkie mieszkania. Okazuje się bowiem, że jeszcze kilka z nich czeka na przyszłych najemców. Do wyboru pozostały cztery mieszkania dwupokojowe oraz pięć kawalerek. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina burmistrz Dorota Pawnuk przyznała, że wydawało jej się, że to właśnie mieszkania jednopokojowe będą miały największe „wzięcie” i zainteresowane będą nimi np. osoby starsze. Szefowa gminy podkreśliła, że budynek posiada windy i jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Tekst ukazał się w nr 47 (1086) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.