Miejsce, gdzie miałoby powstać rondo, w godzinach szczytu często jest zakorkowaneOd kilku lat mówi się o powstaniu w Strzelinie drugiego ronda, które usprawniłoby ruch samochodowy. Miałoby powstać na skrzyżowaniu niedaleko stacji Orlen. Co z tym wszystkim wspólnego ma cmentarz?

Rondo znajdowałoby się na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 395 i 396. Koszty budowy, które mają wynieść około 7 mln zł, podzielone będą na trzy jednostki – budżet państwa (½ kosztów), Urząd Marszałkowski (¼ kosztów) i gmina Strzelin (¼ kosztów).
Niedawno pracownicy Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu złożyli wniosek o dotację celową z budżetu państwa na budowę tego ronda. – Mam najświeższe informacje od dyrektora DSDiK (Leszek Loch – przyp. red.) – mówi Dorota Pawnuk, burmistrz Miasta i Gminy Strzelin. – Wniosek przeszedł już pozytywną weryfikację u wojewody.
Wnioski można składać do sierpnia, więc prawdopodobnie już we wrześniu okaże się czy dotacja celowa na strzelińskie rondo zostanie przekazana. – Planuje się, że rondo może powstać w ciągu dwóch lat – dodaje burmistrz.
Jednak strzelińscy urzędnicy spodziewają się kłopotów, ponieważ w miejscu, gdzie miałoby powstać rondo, kiedyś był cmentarz. Z tego powodu prace mogą się przedłużyć.

 

Komentarze   

Antek Permalink3 -3 Antek
RE: Cmentarz opóźni powstanie ronda?
Wszystkiego się czepiacie nic wam się nie podoba. Cmentarz, rondo się nie podoba. Dajcie już spokój
2015-06-03 22:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Bronek K Permalink2 +2 Bronek K
RE: Cmentarz opóźni powstanie ronda?
A co ma cmentarz i rondo do parkingu na ogrodowej? Ni z gruszki ni z pietruszki , chrzanisz Janek od rzeczy. Ciekawe gdzie Janek trzyma samochód? Może też pod domem.
2015-06-03 21:40 Cytować Zgłoś administratorowi
janek Permalink1 +3 janek
z życia wzięte
Parkingi na Ogrodowej to niepotrzebna inwestycja skoro świecą pustkami, a chodniki od rana zastawione !!! Straż miejska nie widzi co się tam dzieje ? zachowania kierowców bez komentarza, szkoda słów !
2015-06-03 19:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.