Na imprezy plenerowe, w dożynki gminne, mieszkańcy przychodzą tłumnie całymi rodzinami (zdj. archiwalne)Znamy już szczegółowy program tegorocznych dożynek w gminie Strzelin. Wiemy również jaka gwiazda zaśpiewa podczas Święta patrona Strzelina Michała Archanioła. W tym roku święto plonów odbędzie się w niedzielę 6 września na terenie parku miejskiego w Strzelinie.  Impreza tradycyjnie rozpocznie się uroczystą Mszą Św. o godzinie 12 w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie. Następnie (ok. godziny 13.30) korowód dożynkowy przejdzie z kościoła do parku. Część oficjalną zaplanowano na godz. 14.00. Jak co roku przeprowadzony zostanie konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Jest o co walczyć, gdyż za zajęcie I miejsca sołectwo otrzyma 400 zł, za II – 300 zł, III- 100 zł. Komisja przyzna także wyróżnienia (po 100 zł). Po konkursie na scenie (godz. 15.30) pojawi się Strzelińska Orkiestra Dęta. W programie przewidziano także kabaret z Kopydłowa. Kabareciarze zaprezentują półtoragodzinny program (od godz. 16.00 do 17.30). Następnie odbędzie się koncert zespołu „Lady&Gentlemen”, na godz. 19.30 przewidziano występ
„Systematic”. Gwiazdą dożynek będzie zespół „Baciary”, który wyjdzie na scenę o godz. 21.00. W programie przewidziano również konkurencje sportowo-siłowe zorganizowane przez Ognisko TKKF „Jastrząb” w Strzelinie. Oczywiście nie zabraknie dodatkowych atrakcji jak ogródek piwny, gastronomia, dmuchańce dla dzieci.

Bez kabaretu…
Strzeliński Ośrodek Kultury przygotowuje się również do Święta Patrona Strzelina Michała Archanioła. W tym roku po licznych prośbach mieszkańców SOK postanowił zorganizować imprezę w sobotę, 26 września. W ubiegłych latach święto odbywało się w niedziele. – Jeśli okaże się, że dzięki temu frekwencja na imprezie będzie większa i mieszkańcy będą bawić się dłużej, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy Święto Patrona Strzelina organizowali w soboty – wyjaśnia Dariusz Stępień, dyrektor SOK. Program tegorocznej imprezy jest w fazie przygotowań. Dyrektor SOK uchylił jednak rąbka tajemnicy i poinformował, że gwiazdą wieczoru prawdopodobnie będzie zespół Feel. Trwają intensywne rozmowy w sprawie podpisania umowy. Niestety, pewne jest, że w tym roku na święcie zabraknie kabaretu. W ubiegłych latach występy kabareciarzy cieszyły się sporym zainteresowaniem. Koncert Piotra Kupichy z zespołem na pewno nie będzie jedynym. SOK prowadzi rozmowy z innymi artystami. Na razie jest za wcześnie, aby dyrektor przedstawił kolejnego artystę, który zagra podczas święta. Na scenie na pewno pojawią się natomiast lokalne zespoły. Wszystko wskazuje, że mieszkańcy będą mogli usłyszeć strzeliniankę Bognę Jurewicz z zespołem Hello My Sunshine. Przypomnijmy, że kapela wystąpiła niedawno w programie Must Be The Music. Podczas imprezy przewidziano także dodatkowe atrakcje, tj. wesołe miasteczko, stoiska handlowe i gastronomiczne. Gdy tylko znany będzie szczegółowy harmonogram tegorocznego Święta Patrona Strzelina poinformujemy o nim na łamach Słowa Regionu.
Komentarze   

ad. Permalink3 -1 ad.
RE: Kto zagra w święto Patrona Miasta?
Cytuję szczelinianin:
Główna atrakcja "1" z PSL z listy do Sejmu :lol:

Z jakiej szczeliny jesteście?
2015-08-06 09:04 Cytować Zgłoś administratorowi
szczelinianin Permalink2 +11 szczelinianin
RE: Kto zagra w święto Patrona Miasta?
Główna atrakcja "1" z PSL z listy do Sejmu :lol:
2015-08-05 11:44 Cytować Zgłoś administratorowi
cyrk strzeliński Permalink1 +14 cyrk strzeliński
RE: Kto zagra w święto Patrona Miasta?
Ja pierniczę,takie atrakcje!Dmuchany zamek i karuzela i jeszcze wata na patyku.W tym moim Szczelinie idzie oszaleć z nadmiaru szczęścia!
2015-08-05 10:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.