Impreza rozpoczęła się od poświęcenia sali przez ks. proboszcza Stanisława WłodarskiegoSzkoła Podstawowa w Białym Kościele obchodziła niedawno wielkie święto. W ubiegłym tygodniu nastąpiło oficjalne otwarcie sali gimnastycznej.
Uroczystość odbyła się w piątek o godzinie 10.00 w nowej sali.
Przybyło na nią wielu gości, m.in. wicemarszałek Ewa Mańkowska, burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk, starosta strzeliński Marek Warcholiński, radni gminni i powiatowi, w tym były szef rady Zdzisław Rataj, a także dyrektorzy szkół z gminy Strzelin, sołtysi oraz mieszkańcy Białego Kościoła.
Wszystko rozpoczęło się od oficjalnego przecięcia wstęgi i poświęcenia sali przez ks. proboszcza Stanisława Włodarskiego, a następnie goście przeszli do sali. Tam przywitała ich dyrektor szkoły Barbara Kuźniak. Swoje przemówienia wygłosiły także burmistrz i wicemarszałek. Potem przyszedł czas na występ artystyczny uczniów szkoły, których przygotowali nauczyciele. Były tańce nowoczesne i tradycyjne oraz występ wokalny.
Budowa nowej sali gimnastycznej w Białym Kościele trwała nieco ponad rok. Kamień węgielny wmurowano w sierpniu 2014 roku. Sam projekt wpisany został do budżetu gminy Strzelin rok wcześniej. Jednak szkoła i nauczyciele czekali na nią dużo dłużej – pierwsze plany tej budowli powstały 21 lat temu. Sala kosztowała niespełna 3,4 mln zł, ale ponad 800 tys. zł dostała gmina dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2016”.
Występom uczniów przyglądali się ich koledzy
Uroczystości towarzyszyły występy artystyczne


Komentarze   

Kościelny Permalink10 +5 Kościelny
RE: Czekali na to 21 lat
Najbardziej współczuję księdzu, ma On niewdzięczną i trudną rolę do spełnienia. Jak tu pogodzić godność i wiarę katolicką, przysięgę przed ołtarzem ze słowami: "aż do śmierci", moralność, świętość i nierozerwalność sakramentu małżeństwa, czystość sumienia, grzech zdrady małżeńskiej i rozbicie rodziny z obecną codziennością i atrybutami władzy. A przecież musi nasz ksiądz Stanisław spełniać tego typu powinności.
2015-11-23 18:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Kibic Permalink9 +6 Kibic
RE: Czekali na to 21 lat
Podstawowymi cechami osób wybieranych na stanowiska reprezentatywne winny być te pozytywne i świadczące o jego osobowości, a mianowicie: moralność, uczciwość, prawość, prawdomówność, sprawiedliwość, obiektywność oraz dotrzymywanie obietnic i zobowiązań. Inne cechy to: działanie na rzecz społeczeństwa, zapewnienie mieszkańcom godnych warunków do życia, pozyskiwanie inwestorów dla nowych miejsc pracy, itp. Ja, żadnej z tych cnót nie dostrzegam w obecnej Pani Burmistrz. Dostrzegam jedynie: prywatę, kolesiostwo, zakłamanie oraz niemoralność.
2015-11-23 17:59 Cytować Zgłoś administratorowi
obserwator Permalink8 -1 obserwator
RE: Czekali na to 21 lat
Cytuję Komornik:
No , płyń dalej, wymyślaj dalej takie bzdety a już jest kompletny materiał na 212 kodeksu karnego. Jakie grunty w Żeleźniku rzekomo ma Pani Burmistrz? Wymysl jeszcze coś. Dawaj, nie krępuj się. Ciekawe czy burmistrzowa wie Że ma jakies posesje w Żeleźniku?

ja tam zwolennikiem pani burmistrz nie jestem ale jakie to ma znaczenie czy ma grunty czy nie. Sprzedawali to kupiła, nie sprzedawali to nie kupiła. Guzik mnie obchodzi co ma, a czego nie ma. Krytykujmy ją za to co robi jako burmistrz, albo czego nie robi lub robi źle. A nie czepiajmy się pierdół. Zaraz ktoś będzie jeszcze w gaciach komuś grzebał jak to prostaczki mają w zwyczaju. A oceny pracy burmistrza są ciekawsze niż życie prywatne, które każdy ma takie jakie sobie ułożył.
2015-11-23 15:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Komornik Permalink7 -4 Komornik
RE: Czekali na to 21 lat
No , płyń dalej, wymyślaj dalej takie bzdety a już jest kompletny materiał na 212 kodeksu karnego. Jakie grunty w Żeleźniku rzekomo ma Pani Burmistrz? Wymysl jeszcze coś. Dawaj, nie krępuj się. Ciekawe czy burmistrzowa wie Że ma jakies posesje w Żeleźniku?
2015-11-23 13:38 Cytować Zgłoś administratorowi
wątpiący Permalink6 +6 wątpiący
DROGA DO DOMU BURMISTRZ -WŁASNOŚCIĄ GMINY STRZELIN DZIĘKI MACHNIOM Z NADLEŚNICTWEM HENRYKÓW
bip.gmstrzelin.finn.pl/bipkod/005/001/004
STRONA 13 UCHWAŁA NR XXXVIII/314/13 z dnia 26 lutego 2013r. w sprawie zbycia w zarząd Lasów Państwowych Nadleśnictwa Henryków nieruchomości gruntowych położonych w obrębie wsi Źeleźnik , stanowiących własność gminy Strzelin.
MACHNIOM-MACHNIOM.
2015-11-23 11:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Baju, baju Permalink5 +10 Baju, baju
RE: Czekali na to 21 lat
A ja myślę, że to nie przypadek i taki oczekiwany zbożny cel, że ta szkolna sala sportowa powstała w Białym Kościele. Ponieważ: 1. Kto buduje sobie w Nowolesiu nowy dom - gniazdko rodzinne? Pani Burmistrz wraz ze swoim pierwszym gminnym strażakiem ochotnikiem - Jankiem. 2. Gdzie zamieszka ta staromłoda para z ich małym synkiem? W Nowolesiu, w budowanym nowym gniazdku. 3. Gdzie do szkoły będzie chodzić Ich synek, mały strażak? Do szkoły w Białym Kościele, bo tam uczą się też dzieci z Nowolesia. No, trzeba przecież zapewnić swojemu dziecku odpowiednie warunki rozwojowe. Starszy syn Doroty Pawnuk, pod oknami mieszkania swojej dobrej mamusi, miał zorganizowany plac zabaw dla dzieci, a i młodszemu przecież też trzeba coś zapewnić.
2015-11-23 10:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Tatuś Permalink4 -6 Tatuś
RE: Czekali na to 21 lat
Nauczcie się tej sztuki i zapamiętajcie drodzy ludkowie. Każdy sukces ma zawsze wielu autorów. W tej wyliczance osób biorących udział w otwarciu sali zabrakło mi jeszcze kilka osób. To także: Norbert Raba i reszta zarządu powiatu, cały skład dawnej Rady Gminy Strzelin, oraz cały dawny skład Rady Starostwa Strzelińskiego, którzy byli "za" i w głosowaniu za tą inwestycją podniosły rękę do góry. Kogo zabrakło w twe wyliczance?
2015-11-21 10:48 Cytować Zgłoś administratorowi
SBB Permalink3 +12 SBB
RE: Czekali na to 21 lat
Ja także proszę o poświęcenie przed pójściem do łóżka! :lol:
Jaja jak balony, z wielkim hukiem otwierają salę a po cichutku zamykają szkoły! ot i bądź tu mądry, głupim motłochem zawsze łatwiej manipulować, proponuję powrót do przeszłości, P. burmistrz swoje urzędownie powinna zaczynać od cmoknięcia księcia! :D
2015-11-20 19:52 Cytować Zgłoś administratorowi
znachor Permalink2 +11 znachor
astasiu
Co wy kcecie od dziekana, dobry chłop on sie dobrze ma w towarzystwie burmistrz i strażaka z Nowolesia- to tacy logopedzi dla miejscowych i Stanisława- obywatelstwo ma jeszcze idzie o pomnik chyba chłop dotrwa za zycia bo kadencja biegnie ?
2015-11-20 19:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Karol Permalink1 +10 Karol
RE: Czekali na to 21 lat
A czy ktoś rozumie tego ks. Stasia. On tak bełkocze, że nikt nie rozumie co on mówi. Niech już idzie na zasłużoną emeryturę.
2015-11-20 15:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.