W środę, 31 sierpnia, gościła w Strzelinie dziesięcioosobowa delegacja dziennikarzy z Ukrainy. Pochodzą z Zachodniej i Środkowej części kraju, gdzie pracują w gazetach regionalnych i lokalnych, a także portalach internetowych.
Goście zza wschodniej granicy rozpoczęli wizytę od spotkania z burmistrz Dorotą Pawnuk. Następnie zwiedzali Gimnazjum nr 2 im. Żołnierza Polskiego, gdzie rozmawiali z dyrektor placówki Krystyną Pieńkos.
Jednym z kolejnych punktów było spotkanie z przedstawicielami redakcji Słowa Regionu. Dziennikarze z Ukrainy usłyszeli między innymi historię, kiedy powstał i jak rozwijał się tygodnik powiatu strzelińskiego, jakie treści najbardziej interesują czytelników oraz jak układa się współpraca z władzą samorządową. Najbardziej interesowało ich to ostatnie zagadnienie. Również przedstawiciele Słowa Regionu sporo dowiedzieli się od dziennikarzy z Ukrainy, m.in. jakie realia panują w ich kraju w mediach. Usłyszeli też, że najbardziej poczytną rubryką od rozpoczęcia konfliktu na Krymie są nekrologi. Czytelnicy chętnie sięgają też po wywiady z żołnierzami, którzy brali udział w działaniach wojennych na Wschodniej Ukrainie.
Po około godzinnej wizycie w redakcji Słowa dziennikarze z Ukrainy udali się do Strzelińskiego Ośrodka Kultury. Gościom bardzo przypadła do gustu sala widowiskowa. Nie kryli tego, iż życzyliby sobie, aby podobne obiekty powstały kiedyś i u nich. O funkcjonowaniu ośrodka opowiedział dziennikarzom dyrektor jednostki Dariusz Stępień
Goście zza wschodniej granicy spędzili w Polsce tydzień. W tym czasie oprócz Strzelina zwiedzali m.in. Katowice, gdzie spotkali się z redaktorami z Dziennika Zachodniego.
Wizytę w naszym kraju zorganizowano w ramach projektu pn. „Wsparcie instytucjonalne – aktywizacja lokalnych mediów w misji informowania o reformie decentralizacji na Ukrainie”. Jest on koordynowany przez Stowarzyszenie Ośrodek Współpracy Europejskiej, a finansowany przez Polsko-Kanadyjski Program Wsparcia Demokracji.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również