Dyrektor Anna Werba a obok Sylwia, Wiktoria i Urszula uczennice klas VII i VIII
Gdyby dobrze policzyć, to w szkole uczniowie spędzili zaledwie kilka tygodni. Czy nauczanie zdalne powinno zastąpić szkołę w realu?

Przed zakończeniem roku szkolnego wybraliśmy się do szkoły w Borowie, żeby od uczniów usłyszeć, jaki był ten kończący się rok szkolny. Inaczej temat widzą uczniowie początkowych klasach, inaczej starszych.
Nasi rozmówcy z klas I - III. Stoją od lewej: Zuzia, Staś, Halinka, Bartosz, Alan i Gabrysia

Uczniowie klas I, II i III
Naszymi rozmówcami byli: Zuzia i Staś z klasy I, Halinka i Bartosz z klasy II oraz Alan i Gabrysia z klasy III. Dzieci chętnie dzieliły się z naszym dziennikarzem swoimi uwagami o nauczaniu zdalnym i tym, co zastali w szkole po powrocie do nauczania stacjonarnego. Na pytanie, czy bardziej podobało się im nauczanie przez internet, czy w szkole chórem odpowiedziały, że w szkole. - Ucieszyłam się, że mogłam przyjść do szkoły i „na żywo” rozmawiać i bawić się z kolegami – powiedziała jedna z uczennic. - W szkole na lekcji nic się nie zacina i można normalnie rozmawiać – dodał inny uczeń. Jak później okazało się się problem z łączem internetowym utrudniał naukę nie tylko najmłodszym. - Po kilku godzinach bolały mnie oczy i musiałem chwilę odpocząć – wyjaśnił inny uczeń. Dzieci najgorzej czuły się na zajęciach z WF. Nie dlatego, że nie lubią ruszać się i ćwiczyć, ale dlatego, że obraz zanikał i czasami nie wiadomo było co robić. Padło nawet stwierdzenie, że to był koszmar.
- Część dzieci nie włączała kamerki w komputerze tak, że nie było ich widać. Dlatego ucieszyłam się, że w szkolę mogę wszystkich zobaczyć „na żywo”. Koledzy zmienili się, ale nie miałam problemów z poznaniem ich – przyznała nasza rozmówczyni. - W czasie przerwy (przy nauczaniu on-line – red.) schodziłem na śniadanie i w ogóle więcej jadłem – dodał uczeń. Podobnie jak na początku, dzieci chórem odpowiedziały, że na wakacjach będą tęsknić za szkołą, koleżankami i kolegami.
Tekst kazał się w nr 22 (1061) "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także