Gdyby dobrze policzyć, to w szkole uczniowie spędzili zaledwie kilka tygodni. Czy nauczanie zdalne powinno zastąpić szkołę w realu?

Przed zakończeniem roku szkolnego wybraliśmy się do szkoły w Borowie, żeby od uczniów usłyszeć, jaki był ten kończący się rok szkolny. Inaczej temat widzą uczniowie początkowych klasach, inaczej starszych.
Nasi rozmówcy z klas I - III. Stoją od lewej: Zuzia, Staś, Halinka, Bartosz, Alan i Gabrysia

Uczniowie klas I, II i III
Naszymi rozmówcami byli: Zuzia i Staś z klasy I, Halinka i Bartosz z klasy II oraz Alan i Gabrysia z klasy III. Dzieci chętnie dzieliły się z naszym dziennikarzem swoimi uwagami o nauczaniu zdalnym i tym, co zastali w szkole po powrocie do nauczania stacjonarnego. Na pytanie, czy bardziej podobało się im nauczanie przez internet, czy w szkole chórem odpowiedziały, że w szkole. - Ucieszyłam się, że mogłam przyjść do szkoły i „na żywo” rozmawiać i bawić się z kolegami – powiedziała jedna z uczennic. - W szkole na lekcji nic się nie zacina i można normalnie rozmawiać – dodał inny uczeń. Jak później okazało się się problem z łączem internetowym utrudniał naukę nie tylko najmłodszym. - Po kilku godzinach bolały mnie oczy i musiałem chwilę odpocząć – wyjaśnił inny uczeń. Dzieci najgorzej czuły się na zajęciach z WF. Nie dlatego, że nie lubią ruszać się i ćwiczyć, ale dlatego, że obraz zanikał i czasami nie wiadomo było co robić. Padło nawet stwierdzenie, że to był koszmar.
- Część dzieci nie włączała kamerki w komputerze tak, że nie było ich widać. Dlatego ucieszyłam się, że w szkolę mogę wszystkich zobaczyć „na żywo”. Koledzy zmienili się, ale nie miałam problemów z poznaniem ich – przyznała nasza rozmówczyni. - W czasie przerwy (przy nauczaniu on-line – red.) schodziłem na śniadanie i w ogóle więcej jadłem – dodał uczeń. Podobnie jak na początku, dzieci chórem odpowiedziały, że na wakacjach będą tęsknić za szkołą, koleżankami i kolegami.
Tekst kazał się w nr 22 (1061) "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.