Niedawno w lasku przy drodze gminnej z Rakowic do Maleszowa ktoś wyrzucił odpady z warsztatu samochodowego, bądź szrotu. Poinformował o tym portal facebookowy sołectwa Rakowice. - Pojazd, z którego zostały wyrzucone, przejechał z kierunku Maleszowa, a następnie tzw. groblą do Księginic - informuje portal.

Wójt gminy Kondratowice powiedział, że sprawę zgłoszono na policję i sprawca jest poszukiwany. - Poszukujemy informacji na temat tego przykrego incydentu. Chcemy oczywiście przykładnie ukarać taką osobę. Nie może dochodzić do tego, że zaśmiecane będą drogi śródpolne. Policja prowadzi już swoje postępowanie. Prosimy też mieszkańców, którzy być może mają jakąś wiedzę na ten temat, aby się nią z nami podzielili. To nie jest donosicielstwo, tylko prawidłowa postawa obywatelska - mówił wójt. Dodał, że kilka lat temu miała miejsce podobna sytuacja i wówczas udało się ustalić sprawcę. Miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem. W końcu trzeba dbać o środowisko, a takie zuchwałe zaśmiecanie należy tylko ganić.

Warto dodać, że śmieci zostały wyrzucone w sobotę, 7 kwietnia, późnym wieczorem.

 

 

 

Komentarze   

.... Permalink4 +2 ....
RE: Z lasu zrobił śmietnik
Cytuję strzelinianin:
Od tego są służby komunalne aby sprzątać. Wszyscy za to płacimy.

Od tego są sądy żeby karać. Za pazernych gnoi i idiotów płacić nie będziemy.
2018-04-30 08:01 Cytować Zgłoś administratorowi
strzelinianin Permalink3 -5 strzelinianin
RE: Z lasu zrobił śmietnik
Od tego są służby komunalne aby sprzątać. Wszyscy za to płacimy.
2018-04-29 18:37 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink2 +8 spajker
RE: Z lasu zrobił śmietnik
dla lokalsów nie jest tajemnicą kto wywiózł śmieci do lasu. warsztaty i dziuple są lokalsom znane. jakaś duża koparka i duża wywrotka powinny zawieźć teraz te śmieci i wysypać na willę tego śmieciarza a do tego trzeba dosypać mu mułu z młynówki na jego willę z bmw i z blondynką. lokalsi boją się jednak bogoca z dziupli bo panisko kupuje piwo po 2,99 a oni pod sklepem wioskowym na książ po 1,59 żebrać muszą. policja potrzebuje notarialnego oświadczenia 5 świadków wysypu resztek po jumie i 5 nagrań wideo z numerem pesel pasera bo inaczej ich poziom IQ nie pozwoli na więcej niż uwięzienie rowerzysty bez kasku.
2018-04-26 21:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Dst Permalink1 +9 Dst
RE: Z lasu zrobił śmietnik
Wójt jak zwykle zatroskany? sprawę zgłosił na policję, choćby była kartka z adresem to i tak nic z tego nie będzie, sierżant kos wkroczy do akcji i na tym koniec. :sigh:
2018-04-26 09:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.