Wiele znanych osób z regionu zgłasza do prokuratury zawiadomienia o oszczerstwach w mediach społecznościowych. Nie chodzi tu o używanie wyrazów wulgarnych wobec VIP-ów, ale o pisanie nieścisłości i półprawdy.
Prokuratura nie chce ujawnić danych osób, które złożyły zawiadomienia, aby tropić autorów postów. Nieoficjalnie mówi się, że to wysocy urzędnicy z terenu powiatu strzelińskiego posiadający status funkcjonariuszy publicznych. Wielu z nich czuje się urażonych złośliwościami, nadinterpretacją lub nieścisłościami w publikowanych wypowiedziach. Jednak prokuratura tłumaczy, że większość zgłoszeń od VIP-ów powinna być wszczęta z prywatnych aktów oskarżenia.
– Nie będziemy prowadzić śledztw i badać, czy chodzi tu o znieważenie, zniesławienie i czy są one zasadne. Urzędnicy chcą, aby w ich imieniu działała prokuratura. Mają jednak zapewnioną pomoc prawną w swoich urzędach – podkreśla Monika Rakus z Prokuratury Rejonowej w Strzelinie.
Zdaniem specjalistów hejt, pomówienia czy kalumnie to codzienność w mediach społecznościowych. To ryzyko wpisane w pełnienie wysokich funkcji. W takich sytuacjach trzeba umieć radzić sobie ze stresem i pozbyć się mega wrażliwości.
Cały artykuł zamieściliśmy w 15 (1253) wydaniu papierowym Słowa Regionu.a
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij
https://www.youtube.com/shorts/KihAz9-eZbU
https://www.youtube.com/watch?v=gbTgGKYACo4
https://www.youtube.com/watch?v=k7g3YKurDxw