- Poprosiliśmy o pomoc ZWiK w Strzelinie, gdyż nasze auto asenizacyjne może jednorazowo wypompować tylko 2 m3 ścieków – powiedział wójt gminy Kondratowice Tomasz Gracz
Jedna z pompowni ścieków w Prusach uległa awarii. Kilka dni później zepsuła się przepompownia sieciowa w Kondratowicach. Dzięki szybkiej reakcji kierownika ZUK-u i przedstawicieli lokalnego samorządu, sytuację udało się chwilowo opanować. Jakie są koszty naprawy i dlaczego są one tylko ,,gaszeniem pożaru”?
13 lutego około godz. 4.00 nad ranem miała miejsce awaria głównej pompowni ścieków w Prusach, która odbiera ścieki z Prus, Rakowic, Księginic Wielkich, Górki Sobockiej i Gołostowic. Pełniąca obowiązki kierownika Zakładu Usług Komunalnych Monika Skórka poinformowała, że awarii uległy dwa zawory zwrotne DN 100 i dwie zasuwy odcinające DN 100, które umożliwiały zamknięcie wypływu ścieków z pompowni. - Ze względu na dużą erozję wewnątrz studni, o której świadczy odpadający płatami beton oraz widoczne uzbrojenie, można przypuszczać, że pozostałe elementy armatury również nadają się do wymiany. Są to śruby i kołnierze mocujące orurowanie, prowadnice do pomp zatapialnych oraz łańcuchy mocujące pompy, a także drabina złazowa. Wezwany na miejsce awarii serwis (firma AKOSPOL z Opola - red.) odmówił w tym dniu wykonania naprawy ze względu na skomplikowany charakter usterki. W celu wznowienia pracy przepompowni zlecono obsługę pompowni, tj. wypompowywanie ścieków, firmie ZWiK Sp. z o.o. ze Strzelina. Usługa polega na odpompowaniu ścieków ze studni w Prusach i ich zrzucie do studzienki rewizyjnej w Kondratowicach - powiedziała Skórka.Koszt naprawy przepompowni w Prusach szacuje się na ok. 5 tys. złotych
Dodała także, że zakres omawianego zlecenia przewiduje obsługę studni trzy razy dziennie w godzinach największego zrzutu ścieków, począwszy od 13 lutego do dnia usunięcia awarii.
Wspomniała też, że według wstępnych ustaleń z firmą AKOSPOL, przewidywany termin naprawy to 19 lutego. - Koszt naprawy przepompowni to ok. 5 tys. zł netto. Do tego dojdą koszty związane z obsługą z zakresu przepompowywania ścieków przez ZWiK w Strzelinie.
Dzisiaj już wiemy, że jest to tylko chwilowe ,,gaszenie pożaru”. Po wstępnych rozmowach z serwisem, okazało się, że w najbliższej przyszłości, czyli do przyszłego roku, powinniśmy znaleźć pieniądze na wybudowanie nowej przepompowni ścieków ze względu na zły stan techniczny tej obecnej. Koszt wybudowania nowego obiektu to ok. 50 tys. zł netto - dodała.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Mieszkanka1
Smród
Wójt szybko zareagował bo przecież sam nie mogł wody w WC spuscic... I smierdzialo pod domem.
0
Gravatar
spajker
RE: Awaria goniła awarię...
H2O powiedziała :
Mieszkaniec gminy powiedziała :
Ta kanalizacja to jedna wielka awaria pompy się psują co chwilę a płaci się za te kanalizację więcej niż za prąd.
Ale władza szybko zareagowała na piętrzące sìę awarie i trudności i zajrzała do przepompowni w oka mgnieniu zajęło jej to tylko jakieś trzy cztery lata od uruchomienia standardowej inwestycji. To tylko taka złośliwość rzeczy martwych, że betonowe studnie i jakieś pompy się rozsypały w trzy czy cztery lata a powinny za no.... za ile ja nie wiem dokładnie ale myślę, że studnie to jakieś 50 lat powinny wytrzymać, u mojej babci studnia jest poniemiecka i dalej się nie zawaliła podobnie jak betonowy silos i gnojownik też poniemiecki beton. Pompa w centralnym chodzi z 20 lat i zepsuić się nie chce. Tak więc te masowe awarie już po trzech latach czterech latach zdaje się nie powinny mieć miejsca, widać zamontowano jak to się mówi buble, a kto te buble kupił? przeprowadził przetarg na te feralne przepompownie ? Jak wiecie to piszcie kto to ? czy to nie ten pan ze zdjęcia na pierwszym planie a może kto inny? Czesiek? na pewno nie, bo radny nie przeprowadza przetargów wiem bo zapytałem wujka Google.
ależ drogi c2h5oh, odpowiedź jest tu banalnie prosta. ten co to zrobił sprawdził się i aplikował na marszałka a nawet na wiceprezesa klubu sportoego.człowiek . miejscowy oligarcha zrobił goooowno, spuścił wodę i poszdł do województwa tyle są warte dla niego kondratowice co toaleta w której gooowno robisz wychodzisz i nic cię nie obchodzi. dla niektórych kondratowce to toaleta a nawet mniej, to tylko trampolina na pensję prezesowską. umie gooowno zrobić? klaszcze władzy??? dobry - na ministra sportu w gabinecie cieniasów go dać. niemcy z kaprala premiera zrobili ale nie poszło im całkiem dobrze. kondratowice zwykłego chłopa politykiem zrobiły a smród za tą fatalną decyzją będzie się ciągnął latami. dobrze że pani ania ze szczawina, sekretarka raby, spadochroniarz zaliczający wylot dobre lądowisko w kondratowicach znalazł.

0
Gravatar
H2O
Pompa gate
Mieszkaniec gminy powiedziała :
Ta kanalizacja to jedna wielka awaria pompy się psują co chwilę a płaci się za te kanalizację więcej niż za prąd.
Ale władza szybko zareagowała na piętrzące sìę awarie i trudności i zajrzała do przepompowni w oka mgnieniu zajęło jej to tylko jakieś trzy cztery lata od uruchomienia standardowej inwestycji. To tylko taka złośliwość rzeczy martwych, że betonowe studnie i jakieś pompy się rozsypały w trzy czy cztery lata a powinny za no.... za ile ja nie wiem dokładnie ale myślę, że studnie to jakieś 50 lat powinny wytrzymać, u mojej babci studnia jest poniemiecka i dalej się nie zawaliła podobnie jak betonowy silos i gnojownik też poniemiecki beton. Pompa w centralnym chodzi z 20 lat i zepsuić się nie chce. Tak więc te masowe awarie już po trzech latach czterech latach zdaje się nie powinny mieć miejsca, widać zamontowano jak to się mówi buble, a kto te buble kupił? przeprowadził przetarg na te feralne przepompownie ? Jak wiecie to piszcie kto to ? czy to nie ten pan ze zdjęcia na pierwszym planie a może kto inny? Czesiek? na pewno nie, bo radny nie przeprowadza przetargów wiem bo zapytałem wujka Google.

0
Gravatar
Mieszkaniec gminy
RE: Awaria goniła awarię...
Ta kanalizacja to jedna wielka awaria pompy się psują co chwilę a płaci się za te kanalizację więcej niż za prąd.
0

Przeczytaj także