W Księginicach Wielkich i Rakowicach trwa wymiana pomp w studzienkach. Nowe urządzenia wyposażone są w nowoczesne systemy, które informują o ewentualnej awarii. Cechuje je też mniejsza awaryjność. Wówczas mieszkaniec zgłasza usterkę do ZUK-u, a do godziny na miejscu pojawiają się pracownicy.
- Obecnie na terenie gminy Kondratowice, w przydomowych studzienkach kanalizacyjnych, uszkodzonych jest 65 pomp (48 na odcinku Rakowice-Księginice Wielkie). W ostatnim czasie gmina zakupiła 30 nowych pomp firmy Sigma. Jest to czeski producent. Zdecydowaliśmy się na produkt tej firmy, ponieważ cechuje go duża wytrzymałość, niewielka awaryjność, a jego praca jest stabilna i cicha. Dostawca zadeklarował pięcioletni okres gwarancyjny oraz szybki dostęp do części zamiennych. Montaż rozpoczęto od Księginic, zaś następnym etapem będą Rakowice.
Tekst ukazał się w nr 19 (1058) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.