Kolejne podwyżki nie ominą gminy Kondratowice. Już od marca za odbiór śmieci mieszkańcy zapłacą aż 38 zł od osoby
Kolejne podwyżki nie ominą gminy Kondratowice. Już od marca za odbiór śmieci mieszkańcy zapłacą aż 38 zł od osoby. Jeśli nie będą segregować, dużo więcej. Czym podyktowana jest ta decyzja?
W środę, 25 stycznia odbyła się LXI sesja Rady Gminy Kondratowice. Na wstępie przewodniczący Marcin Szczurowski oraz wójt Tomasz Gracz pogratulowali Teresie Białkowskiej, kierownik Zespołu Złotokłose, jubileuszu 10-lecia istnienia. Wójt Gracz podkreślił, że już od dekady Złotokłose dbają o lokalną kulturę i tradycję, a także promują gminę. Na ręce Teresy Białkowskiej złożył następnie list gratulacyjny oraz bukiet kwiatów. – Jestem zaskoczona ogromnie, ale bardzo miło. Podziękowania należą się całemu zespołowi, przekażę im je w waszym imieniu – mówiła. Kierownik Białkowska dodała, że oficjalne obchody jubileuszu zaplanowano na 24 czerwca podczas tradycyjnego przeglądu piosenki ludowej „Od Janka do Iwanka”.
Na sesji radni przyjęli m.in.. uchwałę w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego, upoważniającego do przyznania pomocy w zakresie dożywiania w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”, a także zatwierdzili plany pracy komisji stałych na 2023 rok. Kolejnym, chyba najważniejszym, projektem uchwały był ten w sprawie podwyższenia tzw. opłaty śmieciowej. Przedstawiła go skarbnik Alicja Majewska. Od 1 marca br. za odbiór śmieci mieszkańcy zapłacą 38 zł od osoby miesięcznie w przypadku selektywnej zbiórki odpadów. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy kompostują bioodpady, będą płacić 1 zł mniej, tj. 37 zł. Jeśli ktoś nie wypełni obowiązku segregacji, wówczas zapłaci aż 114 zł miesięcznie od osoby za wywóz śmieci.
Uzasadniając konieczność podwyższenia tzw. opłaty śmieciowej, skarbnik Majewska tłumaczyła, że doszło do wzrostu kosztów obsługi systemu, tj. podwyżka opłat za umieszczanie odpadów na składowisku w Lipokach, wzrost minimalnego wynagrodzenia, skokowy wzrost cen paliw, a także wysokość opłaty za worki dostosowane do wymogów unijnych. W głosowaniu dwunastu radnych opowiedziało się za przyjęciem tej uchwały, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Kondratowice z własnym mieszkaniem chronionym
W kolejnym punkcie obrad Ewa Wołyniec, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiła uchwałę w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, którą radni przyjęli jednogłośnie. Następnie Renata Borowicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawiła proponowane zasady ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu chronionym. Podkreśliła, że takie mieszkanie może być wykorzystane w szczególności przez osoby z zaburzeniami psychicznymi, opuszczające pieczę zastępczą, młodzieżowy ośrodek wychowawczy czy zakład dla nieletnich, a także przez cudzoziemców ze statusem uchodźcy oraz ofiary przemocy domowej.
Wójt Tomasz Gracz poinformował radnych, że w 2022 roku zostało wyremontowane mieszkanie w Kondratowicach, które będzie pełniło funkcję mieszkania chronionego. Dodał, że lokal ten w najbliższych tygodniach zostanie wyposażony w niezbędne sprzęty i meble. Odpowiadając na pytanie przewodniczącego Szczurowskiego, kierownik Borowicz wyjaśniła, że decyzję o przyznaniu tego mieszkania będzie podejmował kondratowicki GOPS. Pobyt w takim mieszkaniu może trwać do 3 miesięcy, jednak w uzasadnionych przypadkach termin ten może zostać wydłużony do pół roku.
Na ten temat pisaliśmy w 5 (1143) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Mieszkańcy kondratowic zapłacą więcej za śmieci
cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
franco powiedziała :
Chcę zmiany odbiorcy śmieci!
A je chcę zmiany pisowskich śmieci!!!
pis czyli papier i szkło. można to zmienić na bioodpady i na psychoodpady marki samoobrona po koalicja konfederacja. lepper spojrzał w lustro i sie powiesił z wrażenia. mecenas koń z ligi polskich rodzin zajął się zarabianiem srebrników. hitler z koalicji jest na usługach arabów żydów i srebrników. czy łajno jasnobrązowe zastąpione łajnem ciemnobrązowym będzie lepiej smakować? co zwalczać to wiem. nie wiem czym to zastąpić. to taki dylemat z rewolucji francuskiej i z rewolucji radzieckiej.
Ty się powieś padalcu!!! Lepper się nie powiesił!!!! Zrobiły to służby układu po-pis!!! Ale to trzeba coś rozumieć a nie łykać propagandę z TVP dezinfo tak jak ty!!!
jasne. lepper nie vrał też kredytów, którrych oddać nie chciał. jego syn też nie brał leasingów, których nie spłacał. lepper i samoobrona nie blokowały wjazdu do firm przetwórstwa rolnego do czasu aż lepper po rozmowie z dyrektorem nie wyszedł z foliówkami pełnymi czegoś tam. niezniszczalnego krakowskiego bazyliszka szewc dratewka załatwił pokazując mu lustro. lepperowi komornik pokazał nakazy zapłaty a ten żyd zamiast zapłacić to sie powiesił. ucieczka od długów. taki z niego wicepremier jak z marcinkiewicza.
Głupi jesteś! Zlikwidowali go zdrajcy z układu PO-PIS bo Lepper nie chciał się z nimi ułożyć! Chciał pokazać Polakom dowody na tych zdrajców narodu polskiego!!! To co ty piszesz to właśnie propaganda służb układu POPIS!!!
on chciał się z nimi ułożyć ale mu świadectwo z 8smej klasy kazali przynieść i nie dał rady.

0
Gravatar
cześ
RE: Mieszkańcy kondratowic zapłacą więcej za śmieci
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
franco powiedziała :
Chcę zmiany odbiorcy śmieci!
A je chcę zmiany pisowskich śmieci!!!
pis czyli papier i szkło. można to zmienić na bioodpady i na psychoodpady marki samoobrona po koalicja konfederacja. lepper spojrzał w lustro i sie powiesił z wrażenia. mecenas koń z ligi polskich rodzin zajął się zarabianiem srebrników. hitler z koalicji jest na usługach arabów żydów i srebrników. czy łajno jasnobrązowe zastąpione łajnem ciemnobrązowym będzie lepiej smakować? co zwalczać to wiem. nie wiem czym to zastąpić. to taki dylemat z rewolucji francuskiej i z rewolucji radzieckiej.
Ty się powieś padalcu!!! Lepper się nie powiesił!!!! Zrobiły to służby układu po-pis!!! Ale to trzeba coś rozumieć a nie łykać propagandę z TVP dezinfo tak jak ty!!!
jasne. lepper nie vrał też kredytów, którrych oddać nie chciał. jego syn też nie brał leasingów, których nie spłacał. lepper i samoobrona nie blokowały wjazdu do firm przetwórstwa rolnego do czasu aż lepper po rozmowie z dyrektorem nie wyszedł z foliówkami pełnymi czegoś tam. niezniszczalnego krakowskiego bazyliszka szewc dratewka załatwił pokazując mu lustro. lepperowi komornik pokazał nakazy zapłaty a ten żyd zamiast zapłacić to sie powiesił. ucieczka od długów. taki z niego wicepremier jak z marcinkiewicza.
Głupi jesteś! Zlikwidowali go zdrajcy z układu PO-PIS bo Lepper nie chciał się z nimi ułożyć! Chciał pokazać Polakom dowody na tych zdrajców narodu polskiego!!! To co ty piszesz to właśnie propaganda służb układu POPIS!!!

0
Gravatar
spajker.
RE: Mieszkańcy kondratowic zapłacą więcej za śmieci
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
franco powiedziała :
Chcę zmiany odbiorcy śmieci!
A je chcę zmiany pisowskich śmieci!!!
pis czyli papier i szkło. można to zmienić na bioodpady i na psychoodpady marki samoobrona po koalicja konfederacja. lepper spojrzał w lustro i sie powiesił z wrażenia. mecenas koń z ligi polskich rodzin zajął się zarabianiem srebrników. hitler z koalicji jest na usługach arabów żydów i srebrników. czy łajno jasnobrązowe zastąpione łajnem ciemnobrązowym będzie lepiej smakować? co zwalczać to wiem. nie wiem czym to zastąpić. to taki dylemat z rewolucji francuskiej i z rewolucji radzieckiej.
Ty się powieś padalcu!!! Lepper się nie powiesił!!!! Zrobiły to służby układu po-pis!!! Ale to trzeba coś rozumieć a nie łykać propagandę z TVP dezinfo tak jak ty!!!
jasne. lepper nie vrał też kredytów, którrych oddać nie chciał. jego syn też nie brał leasingów, których nie spłacał. lepper i samoobrona nie blokowały wjazdu do firm przetwórstwa rolnego do czasu aż lepper po rozmowie z dyrektorem nie wyszedł z foliówkami pełnymi czegoś tam. niezniszczalneg o krakowskiego bazyliszka szewc dratewka załatwił pokazując mu lustro. lepperowi komornik pokazał nakazy zapłaty a ten żyd zamiast zapłacić to sie powiesił. ucieczka od długów. taki z niego wicepremier jak z marcinkiewicza.

0
Gravatar
Cześ
RE: Mieszkańcy kondratowic zapłacą więcej za śmieci
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
franco powiedziała :
Chcę zmiany odbiorcy śmieci!
A je chcę zmiany pisowskich śmieci!!!
pis czyli papier i szkło. można to zmienić na bioodpady i na psychoodpady marki samoobrona po koalicja konfederacja. lepper spojrzał w lustro i sie powiesił z wrażenia. mecenas koń z ligi polskich rodzin zajął się zarabianiem srebrników. hitler z koalicji jest na usługach arabów żydów i srebrników. czy łajno jasnobrązowe zastąpione łajnem ciemnobrązowym będzie lepiej smakować? co zwalczać to wiem. nie wiem czym to zastąpić. to taki dylemat z rewolucji francuskiej i z rewolucji radzieckiej.
Ty się powieś padalcu!!! Lepper się nie powiesił!!!! Zrobiły to służby układu po-pis!!! Ale to trzeba coś rozumieć a nie łykać propagandę z TVP dezinfo tak jak ty!!!

0
Gravatar
yetis
RE: Mieszkańcy kondratowic zapłacą więcej za śmieci
A kto pokrywa koszty leczenia po wypadku? ZUS???? lol
0
Gravatar
Ktos
RE: Mieszkańcy kondratowic zapłacą więcej za śmieci
Nie ma komu śmieci zbierać na terenie gminy, to jeszcze wspaniała firma będzie podwyżki robić, również jestem za zmiana firmy krzak wywożącej śmieci na terenie gminy!!!
0
Gravatar
spajker.
RE: mieszkańcy kondratowic zapłacą więcej za śmieci
Cześ powiedziała :
franco powiedziała :
Chcę zmiany odbiorcy śmieci!
A je chcę zmiany pisowskich śmieci!!!
pis czyli papier i szkło. można to zmienić na bioodpady i na psychoodpady marki samoobrona po koalicja konfederacja. lepper spojrzał w lustro i sie powiesił z wrażenia. mecenas koń z ligi polskich rodzin zajął się zarabianiem srebrników. hitler z koalicji jest na usługach arabów żydów i srebrników. czy łajno jasnobrązowe zastąpione łajnem ciemnobrązowym będzie lepiej smakować? co zwalczać to wiem. nie wiem czym to zastąpić. to taki dylemat z rewolucji francuskiej i z rewolucji radzieckiej.

0
Gravatar
Cześ
RE: mieszkańcy kondratowic zapłacą więcej za śmieci
franco powiedziała :
Chcę zmiany odbiorcy śmieci!
A je chcę zmiany pisowskich śmieci!!!

0
Gravatar
spajker.
RE: mieszkańcy kondratowic zapłacą więcej za śmieci
franco powiedziała :
Chcę zmiany odbiorcy śmieci!
to czy odbiorca śmieci nazzywa sie kowalski czy nowak nie ma znaczenia. polityka powoduje to że śmieci trzeba segrefwwać. popieram. na polityce zawsze profitują politycy i ich podwładni. zmienisz firmę wywozową z x na y to tym lepiej dla włodarza terenu. włodarz terenu powie fimie k że co prawda wziąłem łapówę od jakiejś firmy ale nie pamiętam od której bo każdego dnia tak mam no i ilość śmieci to wina mieszkańców a nie moja. no dobra. dla dobra mieszkańców zmienię firme wywozową 1 na firmę wywozową nr 2. ale dajcie już spokój. fuż mam wille a trawnikiem i z tujami. mam już czarnego suva. kolejne łapówy mnie coraz mniej cieszą. jestem zadowolony ze status qwo i prosze mi nie przeszkadzać. jako polityk następnej kadencji będę walczył o dobrobyt tubylców. jeszcze nie wiem z kim bo każdy z komkurentów chce dobrobytu tubylców no to powalczę chociaż o swoje. każdy tubylec będzie dumny z tego że chociaż jednemu się udało.

0
Gravatar
franco
RE: mieszkańcy kondratowic zapłacą więcej za śmieci
Chcę zmiany odbiorcy śmieci!
0

Przeczytaj także