Radna Marta Famulska zaangażowała się w zbieranie podpisów pod petycją w obronie biblioteki w Zarzycy
Planowana likwidacja biblioteki w Zarzycy poruszyła mieszkańców tej i sąsiednich miejscowości. Przed posiedzeniem komisji ds. społecznych Rady Gminy Kondratowice przygotowali oni petycję, w której apelowali o utrzymanie placówki.
Jedną z osób zaangażowanych w zbieranie podpisów pod petycją w obronie filii biblioteki w Zarzycy była radna Marta Famulska. – Chciałabym przede wszystkim podziękować radnym, którzy przychylili się do naszego wniosku, czyli mojego i sołtysów z wiosek Żelowice, Zarzyca, Wójcin, Strachów oraz mieszkańców, bo zebraliśmy łącznie ponad sto podpisów – podkreśla radna Famulska. – Odzew mieszkańców był bardzo dobry i to w krótkim czasie. Bardzo się cieszę, że uchwała została wycofana. Jeśli pani wiceprzewodnicząca Teresa Białkowska nie złożyłaby tego wniosku, to ja bym to zrobiła, bo nie chcieliśmy tej uchwały w ogóle dopuścić do porządku obrad – dodaje.
– Ja jestem czytelnikiem i wiem, jak wygląda biblioteka – kontynuuje radna Famulska. – Pan radny Matthaus z radnymi z komisji byli tam w sierpniu i teraz ponownie ją odwiedzili, bo chcieli zobaczyć czy coś się zmieniło, czy nie. Bardzo dobrze odebrali tę bibliotekę. Potrzeba funkcjonowania biblioteki w Zarzycy jest ogromna. Korzysta z niej dużo dzieci, które tylko czekają na wtorki i czwartki, żeby odwiedzić bibliotekę. Pani, która tam pracuje, jest też osobą bardzo charyzmatyczną. Zachęca dzieci do czytania, opowiada o książkach i autorach. To jest jeszcze podtrzymywanie czytelnictwa, bo podejrzewam, że bez tego dzieci chwyciłyby za tablet czy telefon. Ponadto w tej części gminy, oddalonej od centrum, pozostała tylko biblioteka w Zarzycy i szkoła w Żelowicach. Jeśli dojdzie do likwidacji szkoły i biblioteki, to tutaj już nic się nie będzie działo – podkreśla radna Famulska, dodając, że – jej zdaniem – biblioteka wymaga niewielkich nakładów finansowych i drobnego remontu. Wyraziła nadzieję, że w prace mogą zaangażować się mieszkańcy.
Na ten temat pisaliśmy w 13 (1151) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Karol
biblioteka w Zarzycy
Jest to miejsce dla wielu wyjatkowe,laczy i wzbogaca wielu.Nie na miejscu jest odnoszenie sie do Strzelina czy Wroclawia,jest to wies,dla dzieci i wielu czytelnikow to jedyne miejsce lacznosci ze swiatem,nie mowiac ze rozrywki.Dziejua sie tam rozne bogate i ciekawe wydarzenia,poza tym jest biblioteka,mozl iwosc wypozyczenia ksiazki,spotkan ia,rozmowy.Ma to ogromne znaczenie dla wszystkich.Ta biblioteka istnieje tam juz przeszlo 50 lat,wiec to historia ktora wciaz sie rozwija i zyje.Brawo dla wszystkich ktorzy staneli w obronie i siebie i tego miejsca.Latwo jest krytykowac ,siec jad lub zamieszanie ,trudniej budowac,dac cos sensownego z siebie.Brawo.Ta biblioteka to miejsce kultowe,jednocz y co widac na przykladzie w jim sie zdolala obronic,racji swego bytu i potrzeby istnienia.To budujace.
0
Gravatar
..
RE: Zebrali ponad sto podpisów
iza powiedziała :
Ja powiedziała :
Sergio powiedziała :
Brawo Pani Marto. Gratuluję odwagi.
A jaką to odwagą wykazała się owa Pani???
telefonistka to dopiero odważna , dzwoni anonimowo.
Do Brukseli tez?

0
Gravatar
I ?
RE: Zebrali ponad sto podpisów
iza powiedziała :
Ja powiedziała :
Sergio powiedziała :
Brawo Pani Marto. Gratuluję odwagi.
A jaką to odwagą wykazała się owa Pani???
telefonistka to dopiero odważna , dzwoni anonimowo.
Brawo :D

0
Gravatar
iza
RE: Zebrali ponad sto podpisów
Ja powiedziała :
Sergio powiedziała :
Brawo Pani Marto. Gratuluję odwagi.
A jaką to odwagą wykazała się owa Pani???
telefonistka to dopiero odważna , dzwoni anonimowo.

0
Gravatar
Ja
RE: Zebrali ponad sto podpisów
Sergio powiedziała :
Brawo Pani Marto. Gratuluję odwagi.
A jaką to odwagą wykazała się owa Pani???

0
Gravatar
Sergio
RE: Zebrali ponad sto podpisów
Brawo Pani Marto. Gratuluję odwagi.
0
Gravatar
Keke
RE: Zebrali ponad sto podpisów
spajker. powiedziała :
Prokop powiedziała :
Super się czyta o takim wydarzeniu które radnych połączyło. Oraz że posłuchali ludzi. Brawo za autonomię i słuszną decyzję.
biblioteka ma 18tu użytkowników. zarzyca ma 120tu mieszkańców. jedna biblioteka na 120tu mieszkańców.wrocław ma 639 000 mieszkańców i 37 bibliotek- 17 270 osób przypada na jedną bibliotekę.strzelina ma 12 000 mieszkańców i 1dną bibliotekę.zarzyca ma 150 razy większy luksus od wrocławia.we wrocławiu w jednym niewielkim bloku mieszka więcej osób niż w zarzycy. każdy wrocławski blok a w blokach wielkich - każda klatka schodowa powinny mieć swoją bibliotekę.radni dbają o luksus garstki osób i o własny luksus. obiecywali że będą się zajmować interesem gminy jako całości a nie interesem 18tu użytkowników biblioteki.100 zebranych po znajomości głosów to lipa. ja sie przelecę po okolicy z petycją w sprawie otwarcia big bena czynnego 24/7 i zbiorę 500 podpisów.
Ty Pioter to możesz zebrać co najwyższej swoje skarpetki wyprane w kuflowym że sznurka.

0
Gravatar
spajker.
RE: Zebrali ponad sto podpisów
Prokop powiedziała :
Super się czyta o takim wydarzeniu które radnych połączyło. Oraz że posłuchali ludzi. Brawo za autonomię i słuszną decyzję.
biblioteka ma 18tu użytkowników. zarzyca ma 120tu mieszkańców. jedna biblioteka na 120tu mieszkańców.wrocław ma 639 000 mieszkańców i 37 bibliotek- 17 270 osób przypada na jedną bibliotekę.strzelina ma 12 000 mieszkańców i 1dną bibliotekę.zarzyca ma 150 razy większy luksus od wrocławia.we wrocławiu w jednym niewielkim bloku mieszka więcej osób niż w zarzycy. każdy wrocławski blok a w blokach wielkich - każda klatka schodowa powinny mieć swoją bibliotekę.radni dbają o luksus garstki osób i o własny luksus. obiecywali że będą się zajmować interesem gminy jako całości a nie interesem 18tu użytkowników biblioteki.100 zebranych po znajomości głosów to lipa. ja sie przelecę po okolicy z petycją w sprawie otwarcia big bena czynnego 24/7 i zbiorę 500 podpisów.

0
Gravatar
Prokop
RE: Zebrali ponad sto podpisów
Super się czyta o takim wydarzeniu które radnych połączyło. Oraz że posłuchali ludzi. Brawo za autonomię i słuszną decyzję.
0

Przeczytaj także