Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Na leśnej drodze odkryto niewybuchy z czasów II wojny światowej. Okazało się, że były to bomby lotnicze. To kolejne takie znalezisko na terenie powiatu strzelińskiego.
Niedawno z KPP w Strzelinie skontaktował się jeden z mieszkańców. Zgłosił, że na drodze leśnej gminy Kondratowice znaleziono dwa duże niewybuchy. Na miejsce skierowano patrol funkcjonariuszy policji, którzy potwierdzili takie znalezisko.
Obie sztuki mierzyły po 40 cm. Przeszkoleni funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce, aby żadna z postronnych osób nie miała dostępu do miejsca znalezienia. Powiadomiony został patrol saperski z jednostki wojskowej w Brzegu.
Strzelińscy funkcjonariusze przez blisko dobę pilnowali miejsca, w którym znaleziono bomby. Na drugi dzień niewybuchy zostały zabrane przez żołnierzy.
Policjanci przypominają, żeby w przypadku znalezienia niewybuchu, natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę policji. W takiej sytuacji należy stanąć w bezpiecznej odległości i nie pozwalać nikomu podchodzić w zagrożone miejsce.
Trzeba pamiętać, aby poczekać do przyjazdu mundurowych. Policjanci skontaktują się z jednostką wojskową, która rozbroi niewybuch. Jeżeli znajdziemy nabój lub inny pocisk, nie próbujmy go oczyszczać, nawiercać itp. Takie działanie może się skończyć tragicznie.
Dodaj komentarz