Wydłużony weekend majowy spowodował wzmożony ruch na drogach. Niektórzy kierowcy poczuli się zbyt swobodnie, a wręcz lekceważyli obowiązujące przepisy. Na tej podstawie zatrzymano kierowców, którzy wsiedli do pojazdów w stanie nietrzeźwości, powodując zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu.
3 maja o godz. 8:45 w Brochocinku funkcjonariusze strzelińskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Fiat. W związku z wyczuwalną wonią alkoholu, kierującego poddano badaniu, które zakończyło się wynikiem ponad 0, 5. Ponadto w tym samym dniu o godz. 12:00 w Miechowicach Oławskich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Okazało się, że miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila. W tych przypadkach kierującym zatrzymano uprawnienia, a o terminie zwrotu zdecyduje sąd.
W związku z powyższym policja przypomina, że w myśl art. 178a § 1 Kodeksu Karnego „kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
W trakcie trwania weekendu majowego funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego na terenie powiatu strzelińskiego zatrzymali do kontroli łącznie 7 rowerzystów, którzy poruszali się na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, za co w myśl art. 87 § 1a grozi kara aresztu albo kara grzywny.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.