W sobotę, 22 maja, policjanci zatrzymali 45-latka, mieszkańca powiatu strzelińskiego. Ten znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką.
Jak ustalono mężczyzna, podczas licznych awantur domowych stosował przemoc, m.in. ubliżał oraz wypędzał swoją matkę z wspólnie zajmowanego domu. Na tej podstawie mieszkaniec powiatu strzelińskiego został zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodzicami. 24 maja prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 45-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce policji oraz nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego miejsca zamieszkania. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują
- Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną – wyjaśnia rzecznik prasowy KPP Strzelin, mł. asp. Łukasz Porębski. - Jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie,popychanie, ubliżanie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj!

Komentarze   

spajker. Permalink1 -2 spajker.
RE: Znęcał się nad swoją matką
błąd logiczny. nie ma przemocy domowej. nie ma przemocy w rodzinie. jeżeli ktoś stosuje przemoc wobec swojej matki to jest on osoba obcą, jest osoba mniej niż obca bo obce osoby nie stosują przemocy wobec tej pani tak jak koleś o nazwie syn. takich ludzi wyleczą inni osadzeni. osadzeni mają swoje zasady. przemoc wobec ludzi starszych i wobec dzieci jest tam nagradzana szlifem odbytu i szlifem gardła. zdarza się i samopowieszenie na klamce w tęskonice za matką.
2021-05-31 15:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.