W poniedziałek, 31 stycznia, na terenie całego powiatu policjanci ruchu drogowego prowadzali wzmożone działania pn. „NURD, czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, mundurowi zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
- Przypominamy, że genezą policyjnych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.
W trakcie działań większym niż zwykle nadzorem objęte zostały odcinki dróg, na których są się przejścia dla pieszych, gdzie ryzyko powstania wypadku, czy kolizji jest największe. Dlatego w ramach realizowanych po raz pierwszy w tym roku roku działań policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.
- Nadzorem zostały objęte miejsca, które są szczególnie niebezpieczne jak również, te w których w przeszłości dochodziło do poważniejszych wypadków, czy kolizji z udziałem pieszych – tłumaczy mł. asp. Łukasz Porębski. - W trakcie kontroli drogowych mundurowi prowadzili swojego rodzaju działania profilaktyczne, w ramach których informowali kierujących oraz pieszych o zagrożeniach na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa. Apelujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

Komentarze   

WKU Permalink1 +4 WKU
RE: Policyjne działania "NURD" w powiecie strzelińskim
niechronieni uczestnicy czyli piesi?? piesi sa chronieni przepisami - mają pierwszeństwo zawsze i wszędzie. sami siebie jednak nie chronią. dzisiaj znów widziałem na wrocławskiej kobieta z wózkiem dziecięcym na pełnym biegu nagły zwrot 90 stopni w lewo i bez oglądu ulicy leci w poprzek jezdni. wskakiwanie pod samochody to nie jest korzystanie z pierwszeństwa ale to jest samobójstwo i pakowanie kierowców do więzienia. piesi dostali prawa ale nie umieją z nich korzystać piesi wymuszają pierwszeństwo i nieoznakowana policja powinna ich wyłapywać i pouczać oraz karać tak jak innych uczestników ruchu drogowego. wśród pieszych panoszy się bezmyślność i chamstwo. chamstwo polega np na tym że pieszy zatrzyma kolumne tirów z tego powodu że on ma pierwszeństwo. to że 200 ton musi wyhamować a później ruszyć i znów zatrzymać się za 200 metrów bo kolejny pieszy spaceruje po jezdni - to pieszego nie obchodzi. ważny jest pieszy i jego prawa. policja wyłapuje już rowerzystów, powinien też przyjść czas na pieszych.
2022-02-01 15:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.