Podczas licznych awantur 38-latek wulgarnie obrażał żonę, popychał, szarpał za ubrania i wyganiał z domu
Dozór policyjny zastosowała Prokuratura Rejonowa w Strzelinie wobec 38-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną.
- Sprawca podejrzany jest o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną - tłumaczy mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Podczas licznych awantur wyzywał żonę słowami wulgarnymi, popychał, szarpał za ubrania i wyganiał z domu. Dzięki zaangażowaniu strzelińskich śledczych prokurator zastosował wobec mężczyzny wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Sprawcy przemocy domowej często starają się doprowadzić do izolacji społecznej ofiary. Dokładnie kontrolują i ograniczają jej kontakty z bliższą i dalszą rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. - Odizolowanie i ukrywanie przed innymi swoich problemów sprawia, że ofiara przemocy staje się coraz bardziej bezsilna, a pewność sprawcy systematycznie się zwiększa – dodaje mł. asp. Łukasz Porębski. - Apelujemy, aby osoby dotknięte tragedią nie wstydziły się mówić o swojej trudnej sytuacji. Nie bądźmy także obojętni, jeżeli wiemy, że osobie z naszego otoczeni,a np. sąsiadowi dzieje się krzywda. Nie czekajmy, powiadommy policję lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej.
Wyjaśnijmy, dozór policyjny to wolnościowy środek zapobiegawczy. Polega na tym, że podejrzany, który pozostaje na wolności, zobowiązany jest do wypełniania nałożonych na niego obowiązków. Jego celem jest zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania karnego przez ograniczenie swobody, która polega na systematycznym kontrolowaniu i pozostawieniu podejrzanego do dyspozycji sądu lub prokuratury.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
.
RE: Dozór policyjny za znęcanie się nad żoną...
Anonim powiedziała :
To aż dziwne, że służby coś zrobiły. U mnie przypadek taki że mąż zaczął się znęcać psychicznie nad synem, a gdy stawałam w obronie syna wyzywał też mnie. Miałam nagrania, założyłam nk i co? Przez 1,5 roku nikt nic nie zrobił - ani dzielnicowy, ani gops. A po tłumaczeniach męża potem tylko stwierdzili, że to kłótnie małżeńskie.
To mieli rozstrzelać Pani męża, czy co?Jak jest problem to trzeba go rozwiązać, jeżeli problemem jest syn, to trzeba w tym kierunku działać, a jak mąż to trzeba się wyprowadzić od męża, albo kazać mu się wyprowadzić i tyle, a nie płakać w internecie, albo niebieskie karty zakładać, bo to nie rozwiąże problemu.Żadna policja, gops, czy inny podmiot, nie rozwiąże problemu, jeżeli Pani chce coś zmienić, to samemu trzeba działać.

0
Gravatar
spajker.
RE: Dozór policyjny za znęcanie się nad żoną...
Humor powiedziała :
Mnie uczyli, że z kobietą jest jak z burtą od Stara, jak nie uderzysz solidnie, to się nie zamknie.
dobrze jest też kopulować na posterunku policji bo kobieta idzie wieczorem z mężczyzną do łóżka a rano zmienia zdanie i mówi że ona to właściwie nie chciała i że to był gwałt. dodatkowo kobieta stwierdzi że mąż znęca się nad nią ekonomicznie odmawiając zakupu 1256 pary butów i dodatkowo znęca się nad dzieckiem i to dziecko w strachu przed ojcem ćpać musi i do szkoły boi się chodzić.

0
Gravatar
Anonim
RE: Dozór policyjny za znęcanie się nad żoną...
To aż dziwne, że służby coś zrobiły. U mnie przypadek taki że mąż zaczął się znęcać psychicznie nad synem, a gdy stawałam w obronie syna wyzywał też mnie. Miałam nagrania, założyłam nk i co? Przez 1,5 roku nikt nic nie zrobił - ani dzielnicowy, ani gops. A po tłumaczeniach męża potem tylko stwierdzili, że to kłótnie małżeńskie.
0
Gravatar
Humor
RE: Dozór policyjny za znęcanie się nad żoną...
Mnie uczyli, że z kobietą jest jak z burtą od Stara, jak nie uderzysz solidnie, to się nie zamknie.
0
Gravatar
Chłop
Zła
Bo to zła kobieta była...
0
Gravatar
Uratowana
Dozor policyjny
I bardzo dobrze!!!Ja, gdyby nie Strzelinska policja ladne lata temu ok 7...Nie wiem jakbym skonczyla. Ale mialam. Kdwage uciec, wyrzycic gnoja z domu. I jestem teraz szczeskiwa. Bynajmniej moje dzieci na to nie patrza.Takich sk.... To zrobic im to samo by wiedzieli co robia.Zapomnialabym dodac mi oprawca nawet zabieral jedzenie i nie pozwolil uciekac z domu, zamykal....Dzieki Bogu moglam liczyc na wsparcie funkcjonariuszy w strzelinie. Dziekuje bardzo.
0
Gravatar
Bliz
RE: Dozór policyjny za znęcanie się nad żoną...
Pewnie jakis policjant,bo oni są agresywni i zakompleksieni.
0
Gravatar
spajker.
RE: Dozór policyjny za znęcanie się nad żoną...
opisany przypadek jest wyraźny. była przemoc psychiczna i fizyczna a zatem sprawa wyraźna procesowo. nagminne jest znęcanie sie psychiczne społeczne towarzyskie i ekonomiczne a ludzie przyzwyczajaają się do tej przemocy i potrzebują dopiero po latach dużej dawki przemocy np cios siekierą aby uprzytomnić sobie że są ofiarami. ofiarami na własne życzenie. bezczynność i akceptacja to zaproszenie agresora do ataku. jak to w przyrodzie bywa.
0

Przeczytaj też