Strzelińscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży i włamań na terenie gminy Wiązów. Sprawca wchodził do pomieszczeń i zabierał wartościowe przedmioty. Straty spowodowane jego przestępczą działalnością oszacowano na kwotę co najmniej kilku tysięcy złotych.
Skrupulatnie przeprowadzone ustalenia pozwoliły mundurowym wytypować sprawcę. - Do zatrzymania przez kryminalnych 22-letniego mężczyzny doszło w miniony piątek, 24 lutego - wyjaśnia asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili sprawcy zarzut dokonania na terenie gminy Wiązów szeregu kradzieży, jak również kradzieży z włamaniem. W toku wykonywanych czynności procesowych początkowo mężczyzna przedstawiał kilka sprzecznych wersji zdarzeń, świadczących o jego niewinności. Jednak wszystkie starania na nic się nie zdały. Ostatecznie sprawca przyznał się do zarzucanych czynów. 22-latek odpowie teraz za przestępstwa przed sądem. Za włamanie i kradzież grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Jednak to nie koniec czynności służbowych prowadzonych wobec sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie okoliczności zdarzeń i ustalają, czy 22-latek nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.
Na ten temat pisaliśmy w 9 (1147) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

Komentarze   

Cześ Permalink1 +1 Cześ
RE: Przedstawiał kilka sprzecznych wersji zdarzeń, świadczących o niewinności
Pałą przez plecy a nie jakieś tam sądy! Tak my to załatwiali w MO !!!
2023-03-11 08:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.