22-latek odpowie teraz za przestępstwa przed sądem. Foto: KPP Strzelin
Strzelińscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży i włamań na terenie gminy Wiązów. Sprawca wchodził do pomieszczeń i zabierał wartościowe przedmioty. Straty spowodowane jego przestępczą działalnością oszacowano na kwotę co najmniej kilku tysięcy złotych.
Skrupulatnie przeprowadzone ustalenia pozwoliły mundurowym wytypować sprawcę. - Do zatrzymania przez kryminalnych 22-letniego mężczyzny doszło w miniony piątek, 24 lutego - wyjaśnia asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili sprawcy zarzut dokonania na terenie gminy Wiązów szeregu kradzieży, jak również kradzieży z włamaniem. W toku wykonywanych czynności procesowych początkowo mężczyzna przedstawiał kilka sprzecznych wersji zdarzeń, świadczących o jego niewinności. Jednak wszystkie starania na nic się nie zdały. Ostatecznie sprawca przyznał się do zarzucanych czynów. 22-latek odpowie teraz za przestępstwa przed sądem. Za włamanie i kradzież grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Jednak to nie koniec czynności służbowych prowadzonych wobec sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie okoliczności zdarzeń i ustalają, czy 22-latek nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.
Na ten temat pisaliśmy w 9 (1147) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
RE: Przedstawiał kilka sprzecznych wersji zdarzeń, świadczących o niewinności
Pałą przez plecy a nie jakieś tam sądy! Tak my to załatwiali w MO !!!
0

Przeczytaj też