Foto: KPP Strzelin
Kronika policyjna - zdarzenia odnotowane przez Komendę Powiatową Policji w Strzelinie w pierwszych dniach maja.

***

4 maja kierujący samochodem dostawczym marki Fiat nie zachował środków ostrożności podczas cofania i uszkodził słupek ogrodzenia marketu budowlanego w Strzelinie przy ul. Dzierżoniowskiej.

***

4 maja mieszkanka gminy Wiązów poinformowała policję, że w Starym Wiązowie natrafiła na nieprzytomnego sąsiada, który może wymagać pomocy służb. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W analogicznym czasie we wskazanym miejscu zadysponowano karetkę pogotowia ratunkowego. Jak ustalono, pomimo niezwłocznie podjętej resuscytacji krążeniowo – oddechowej mężczyzna zmarł. Na miejscu nie stwierdzono działania osób trzecich, które swoim działaniem mogły przyczynić się do zgonu 53-latka.

***

4 maja na odcinku drogi krajowej w obrębie Wyszonowic doszło do kolizji drogowej. W toku wykonywanych czynności ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania i stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego dachowania.

***

4 maja w Zielenicach policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 57-letniego rowerzystę, który poruszał się po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości (0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).

***

4 maja w Podgaju doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki Renault nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu.

***

3 maja mieszkaniec zawiadomił policję, że w Strzelinie przy Wojska Polskiego został zaczepiony przez kobietę. Zadysponowany na miejsce patrol we wskazanym miejscu nie zastał zgłaszającego. W toku wykonywanych czynności nawiązano kontakt telefoniczny ze zgłaszającym mężczyzną, który oświadczył, że aktualnie znajduje się na ul. Konopnickiej. Podczas rozmowy mężczyzna nie zachowywał logicznego ciągu wydarzeń, kilkukrotnie zmieniał przebieg zdarzenia, które jego zdaniem było podstawą wezwania patrolu policji. Mężczyzna potwierdził, że przed zgłoszeniem spożywał alkohol. Na tej podstawie interweniujący funkcjonariusze sporządzili materiały dające podstawę do skierowania wniosku o ukaranie do sądu za bezpodstawne wezwania patrolu.

***

3 maja pracownica stacji paliw w Strzelinie przy ul. Ząbkowickiej poinformowała, że nieznany kierujący samochodem osobowym marki Honda, koloru jasnego, dokonał tankowania pojazdu paliwem na łączną kwotę 130,05 zł. Po czym nie płacąc wsiadł do auta i uciekł. W toku wykonywanych czynności przyjęto zawiadomienie.

***

3 maja mieszkanka gminy Strzelin poinformowała policję, że na terenie Strzelina znalazła kartę bankomatową zawierającą imię i nazwisko właścicielki.

***

3 maja policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali zadysponowani do interwencji domowej w Wawrzyszowie. Policjanci ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę w miejscu zamieszkania podczas, której obrażał domowników. Na okoliczność podjętych czynności 53-latek został zatrzymany i doprowadzony do wytrzeźwienia. Ponadto policjanci objęli rodzinę procedurą „Niebieskiej Karty”.

***

2 maja policjanci Wydziału Kryminalnego realizując czynności do postępowania zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który był miał przy sobie marihuanę. Na tej podstawie mężczyzna został doprowadzony na teren jednostki w celu wykonania czynności procesowych.

***

2 maja mieszkaniec gminy Strzelin zawiadomił policję, że nieznany sprawca przy użyciu ostrego narzędzia uszkodził pokrywę silnika samochodu osobowego marki Audi. Od pokrzywdzonego przyjęto zawiadomienie. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że sprawcą była 20-letnia kobieta (mieszkanka powiatu strzelińskiego), która została zatrzymana i doprowadzona na teren jednostki w celu wykonania czynności procesowych.

***

2 maja mieszkaniec gminy Strzelin zawiadomił policję, że nieznany sprawca w nieustalony sposób, bezprawnie wszedł w posiadanie danych do logowania się na koncie bankowym zgłaszającego i kodem BLIK wypłacił pieniądze znacznej wartości. Od pokrzywdzonego przyjęto zawiadomienie.

***

2 maja mieszkaniec gminy Strzelin zawiadomił policję, że w Strzelinie przy ul. Łokietka znajduje się nietrzeźwy mężczyzna, który może potrzebować pomocy służb. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W toku wykonywanych czynności ustalono, że nietrzeźwy mężczyzna stracił równowagę i doznał obrażeń głowy. Na miejsce zadysponowano karetkę pogotowia, której ratownicy medyczni opatrzyli ranę. Następnie mężczyzna został przetransportowany do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę rodzinie.

***

2 maja pracownik ochrony dyskontu spożywczego w Strzelinie przy ul. Mickiewicza poinformował, że w trakcie wykonywania czynności zawodowych zatrzymał sprawcę kradzieży alkoholu. W toku wykonywanych czynności ustalono, że wskazany mężczyzna 29 kwietnia ukradł w sklepie alkohol o wartości 71,49zł. W rozpytaniu w obecności mundurowych mężczyzna przyznał się do kradzieży.

***

2 maja pracownica dyskontu spożywczego w Strzelinie przy ul. Dzierżoniowskiej poinformowała, że w trakcie wykonywania czynności zawodowych zatrzymała sprawcę kradzieży. Ustalono, że wskazany mężczyzna dokonał kradzieży art. spożywczych o wartości 50 zł.

***

2 maja gminy zawiadomił policję, że w Strzelinie znalazł portfel, w którym był dowód osobisty, prawo jazdy i karta bankomatowa. W toku wykonywanych czynności portfel z zawartością został przekazany właścicielowi.

***

1 maja w Kucharzowicach policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego rowerzystę, który poruszał się po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

***

1 maja mieszkaniec gminy Borów poinformował policję, że w trakcie wykonywania prac porządkowych w ogrodzie znalazł przedmiot, który swoim kształtem przypomina niewybuch. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził, że we wskazanym miejscu znajduje się niewybuch z czasów II wojny światowej.

***

1 maja w Karczynie policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW. Sprawdzenie danych w policyjnym systemie potwierdziło, że kierujący mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

***

1 maja w Maleszowie policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 57-letniego rowerzystę, który jechał po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości (miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu).

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj też