Publikujemy zdarzenia odnotowane przez Komendę Powiatową Policji w Strzelinie w dniach 19-21 maja.

***

21 maja mieszkanka gminy Strzelin zawiadomiła policję, że została oszukana na internetowym portalu społecznościowym Facebook przy sprzedaży wózka dziecięcego. Jak ustalono nieznany sprawca, zainteresowany jego kupnem wysłał pokrzywdzonej link do witryny internetowej, łudząco podobnej do strony firmy kurierskiej. Po kliknięciu w podany link przejął w nieznany sposób dostęp do konta mieszkanki, skąd wypłacił pieniądze znacznej wartości. Od pokrzywdzonej przyjęto zawiadomienie.

***

21 maja w Strzelinie przy ul. Ząbkowickiej policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Renault. W terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 26 km/h. W toku prowadzonych czynności kierujący (mieszkaniec powiatu wrocławskiego) odmówił przyjęcia mandatu karnego kredytowanego. Na tej podstawie policjanci sporządzili materiały dające podstawę do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

***

21 maja w mieszkaniec poinformował policję, że na strzelińskim rynku znajduje się nietrzeźwy mężczyzna i może potrzebować pomocy służb. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ze względu na stan upojenia alkoholowego wskazanego mężczyznę doprowadzono do wytrzeźwienia.

***

20 maja mieszkanka gminy Strzelin zawiadomiła strzelińską policję, że została oszukana na internetowym portalu społecznościowym Facebook podczas sprzedaży mebli. W toku prowadzonych czynności ustalono, nieznany sprawca, który chciał kupić oferowane meble zasugerował wygenerowanie kodu BLIK w celu płatności za ubezpieczenie przesyłki. Jak ustalono sprawca po otrzymaniu kodu blik zerwał kontakt ze sprzedającą. Od pokrzywdzonej przyjęto zawiadomienie.

***

20 maja mieszkanka gminy Strzelin poinformowała policję , że w Strzelinie na ul. Staszica przebywa nietrzeźwy mężczyzna i może potrzebować pomocy. Ustalono, że wskazany w zgłoszeniu mężczyzna rzeczywiście spożywał alkohol. Ze względu na stan upojenia został doprowadzony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę rodzinie.

***

19 maja w Piotrkowie Borowskim policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h jechał z prędkością 57 km/h. Kierujący odmówił przyjęcia mandatu karnego kredytowanego. Na miejscu mundurowi sporządzili materiały dające podstawę do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

***

19 maja w Borku Strzelińskim policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Jeep. Sprawdzenie danych w policyjnym systemie potwierdziło, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Komentarze   

spajker. Permalink2 0 spajker.
RE: Oszustwa na portalu społecznościowym
Cytuję Chyba:
Cwaniaki naciągają ludzi naiwnych a naiwnych nie brakuje jak czytam. Tyle się czyta i mówi i przestrzega ale jak grochem o ścianę bo każdy myśli że go to nie dotyczy bo jest najmądrzejszy i by się nie dał wkręcić. I wniosek taki z tego że warto być nieufnym jak łasica.

człowiek niedoświadczony mówi- mnie to nie dotyczy. manipulacja to odległy temat. tonie ja. ja jeszcze nigdy tak nie miałem.
człowiek religijny powie - ludzie są dobrzy , zaufaj im, nawet jak są źli to po rozmowie ze zmą będą dobrzy. onu są tylko nieświadomi.
człowiek chciwy powie- ale okazja. zainwetuję 100 zeta i bedę na tym maiał 13 156,- zeta dziennie jak ta 19to latka która zarabia na akcjach brexitgaz a na fejsie ma urodę lalki z pornila a za tło robi plaża na wyspach hula-bula.
homo-sapiens powie. a poseł ziemi srzelińskiej i kandydaci na posła mnie to obchodzi.
2023-05-24 09:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Chyba Permalink1 +1 Chyba
RE: Oszustwa na portalu społecznościowym
Cwaniaki naciągają ludzi naiwnych a naiwnych nie brakuje jak czytam. Tyle się czyta i mówi i przestrzega ale jak grochem o ścianę bo każdy myśli że go to nie dotyczy bo jest najmądrzejszy i by się nie dał wkręcić. I wniosek taki z tego że warto być nieufnym jak łasica.
2023-05-23 23:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.