W miniony poniedziałek, 22 maja, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie otrzymali informacje o sprzedaży alkoholu nieletnim w jednym ze sklepów w gminie Wiązów. Mundurowi udali się pod wskazany sklep, z którego wychodził małoletni i w ręku trzymał dwie butelki piwa.
W toku wykonywanych czynności ustalono, że 37-letnia ekspedientka nie weryfikując w sposób należyty wieku swojego klienta bez zawahania sprzedała dwa piwa. Kobieta  musi teraz liczyć się z odpowiedzialnością karną.
- Prawo zabrania sprzedaży alkoholu osobom nieletnim, jak również osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości – tłumaczy asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy, sprzedający lub podający alkohol uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek. Każdy właściciel, kierownik oraz ekspedientka w placówce handlowej, w której sprzedawany jest alkohol musi postępować zgodnie z prawem i być szczególnie wyczulonym na klientów dokonujących zakupu tego typu towaru.

Komentarze   

TruckdriverDST Permalink2 +2 TruckdriverDST
RE: Ekspedientka będzie ukarana za sprzedaż piwa nieletniemu
Następnym razem kupi na melinie bez podatku a w dodatku trujący. Państwo nie zarobi a łepek się przekręci.
2023-05-25 14:21 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +5 spajker.
RE: Ekspedientka będzie ukarana za sprzedaż piwa nieletniemu
no kurła. ja rozumiem że nieletnich trzeba izolować od używek typu alkohol narkotyki religia czy polityka. uczynna i empatyczna kobieta będzie teraz traktowana jak diler narkotyków. jak don carlos z medelin.
codziennie na stronie głównej netu czytam ogłoszenia oszustów, którzy zapewniaja że polacy oszalelii na punkcie zarabiania 13 569,-68 zeta dziennie jak tylko kupisz za 100,- zeta akcje baltic pipe. 19to latka z łodzi zarabia dzisiaj 16,568,32 zeta dziennie inwestując jedynie swój thebillny uśmiech w AI . banki przez lata próbowały ukryć tą prostą metodę. ale prawda wyszła na jaw. takie amber goldy i firmy pożyckowe z pożyczk na 1% ( na godzinę) i inne piramidy finansowe publicznie i bezkarnie walą po oczach komendantowi głównemu policji no ale ten rozumie tylko to że ma się prężyć na jakichś uroczystościach pred jakimś sztandarem. wyadził komendę główną policji w powietrze ukraińskim granatnikiem? nieszkodzi. pomylił granatnik z flaszką.
dorwiemy teraz wiejską kobietę za sprzedaż piwa 17to latkowi. statystyki wykrywalności przestępstw pójdą w górę. krzywa rośnie.
2023-05-25 09:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.