Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali zadysponowani do interwencji w Miechowicach Oławskich po otrzymaniu zgłoszenia, które sugerowało awanturę syna osoby zgłaszającej. Okazało się jednak, że zgłoszenie to było fałszywe, co doprowadziło do konieczności podjęcia działań wobec zgłaszającego.
3 września mieszkańcy Miechowic Oławskich zgłosili sytuację wymagającą interwencji policji. Według treści otrzymanego zgłoszenia, syn osoby zgłaszającej miał wybuchnąć agresją w miejscu zamieszkania, powodując przy tym uszkodzenie sprzętu RTV. Patrol policji został natychmiast wysłany na miejsce, aby rozwiązać sytuację.
Jednak po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze nie potwierdzili zgłoszenia. Okazało się, że sytuacja była zupełnie inna, niż wynikało to z treści zgłoszenia. W trakcie przeprowadzania czynności, policjanci rozpytali zgłaszającego mężczyznę, który kilkukrotnie zmieniał wersję zdarzeń. Te sprzeczne informacje stanowiły podstawę do wnioskowania, że zgłoszenie było bezpodstawne i fałszywe.
Policjanci postanowili zarejestrować fakt fałszywego zgłoszenia i sporządzić odpowiednie materiały, które posłużą do skierowania wniosku o ukaranie wobec osoby zgłaszającej. Fałszywe wezwania do policji są poważnym naruszeniem prawa i mogą prowadzić do konsekwencji prawnych.
To zdarzenie stanowi przypomnienie o konieczności odpowiedzialności wzywając policję. Fałszywe zgłoszenia obciążają systemy bezpieczeństwa oraz zajmują cenne zasoby, które mogłyby być wykorzystane w sytuacjach rzeczywistego zagrożenia. Policja apeluje o ostrożność i odpowiedzialność w korzystaniu z numeru alarmowego, by nie nadużywać go w sytuacjach, które nie wymagają interwencji policyjnej.

Komentarze   

Spajker. Permalink1 +1 Spajker.
RE: Fałszywe wezwanie
Jak ktoś nadużywa policji bezzasadnym zamówieniem interwencji to jest karalne. To jest kradzież mocy przerobowych policji.
Czekam na karalność hipochondrykow blokujących szpitale i zozy pod pretekstem że zakaszleli a potrzebują sobie w korytarzu zozu i szpitala na zdrowie ponarzekać i dawne dobre czasy powspominać.
Jedni blokują policję i marnują jej zasoby czasowe materiałowe i osobowe a inni robią to samo ze służbą zdrowia. Jak coś jest za darmo to bawimy się.
2023-09-15 08:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.