W budynku Urzędu Skarbowego w Strzelinie nie znaleziono bomby. Policjanci sprawdzali osoby wchodzące do budynkuTo już prawdziwa plaga. W ostatnim czasie instytucje na terenie naszego powiatu otrzymują informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych. W ubiegłym tygodniu policjanci interweniowali dwukrotnie.

Najpierw we wtorkowy poranek, 5 lutego, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie otrzymał zgłoszenie, że w Urzędzie Skarbowym w Strzelinie może znajdować się materiał wybuchowy. Funkcjonariuszy wezwali pracownicy urzędu po tym jak na jedną ze skrzynek e-mailowych przyszła wiadomość o bombie. Nadawca groził, że ładunek eksploduje o godzinie 12. Na miejsce zostały wysłane dwa radiowozy z pięcioma funkcjonariuszami, w tym członek Nieetatowej Grupy Rozpoznawania Minersko-Pirotechnicznego. O zajściu powiadomiono Wydział do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji. Budynek został przeszukany. Na szczęście nie znaleziono materiałów wybuchowych i ewakuacja personelu nie była konieczna. Funkcjonariusze musieli jednak zostać na miejscu. Sprawdzali ludzi wchodzących do urzędu. Każdy, kto miał torbę czy plecak, musiał pokazać zawartość. Po południu praca w urzędzie wróciła do normy.
Sytuacja powtórzyła się dwa dni później (w czwartek, 5 lutego). Tym razem informacja o ładunkach wybuchowych dotyczyła nie tylko Urzędu Skarbowego w Strzelinie, ale również Sądu Rejonowego w Strzelinie. Po raz kolejny do instytucji dotarły e-maile o podłożonych ładunkach wybuchowych. Policjanci ponownie musieli interweniować. Tak jak w poprzednim przypadku był to fałszywy alarm. W ostatnim czasie odnotowuje się „wysyp” takich nieprawdziwych zgłoszeń. Za każdym razem policjanci muszą podejmować działania. Nie wiadomo na razie czy wiadomości wysyła jedna osoba. Strzelińska policja prowadzi w tej sprawie postępowanie, które ma doprowadzić do ustalenia nadawcy. Sprawca może odpowiadać z jednego z dwóch artykułów Kodeksu Karnego (art. 163. § 1 i art. 224a.). Jeden grozi karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat, drugi od 6 miesięcy do 8 lat.


 

Komentarze   

kkkk Permalink5 -5 kkkk
ppp
kiko juz nie jest w WRD?
2015-02-22 10:36 Cytować Zgłoś administratorowi
stop obłudzie Permalink4 +7 stop obłudzie
RE: Policja sprawdzała ludzi…
Policja wie co robi.Terrorysta najpierw dzwoni i ostrzega ,a następnie zakłada na plecy plecak z dynamitem i udaje się pod ujawniony policji adres.A tam na miejscu dzielni policjanci już na niego czekają przed wejściem.I już mamy ptaszka.Prawda,że proste.
2015-02-21 14:09 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink3 -8 spajker
RE: Policja sprawdzała ludzi…
"Policja sprawdzała ludzi" - tytuł sugeruje że policjant to ktoś inny niż ludź.
2015-02-21 12:01 Cytować Zgłoś administratorowi
pol Permalink2 +4 pol
errata
cyt. "Najpierw we wtorkowy poranek, 5 lutego, " oraz cyt. "Sytuacja powtórzyła się dwa dni później (w czwartek, 5 lutego)."
poprawcie to proszę
ps. dla ułatwienia 5 luty 2015 to był czwartek ....
2015-02-19 19:38 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 -10 spajker
RE: Policja sprawdzała ludzi…
skarbówka i sąd zwykle dokuczają ludziom. teraz ludzie dokuczają skarbówce i sądowi. mam pomysł racjonalizatorski dla zus. jak ludzie zgłoszą się po renty i po emerytury to zus powinien powiedzieć, mieliśmy dokumentację, mieliśmy dla ciebie pieniądze ale wybuchła jakaś walizka w korytarzu i straciliśmy wszystko. sam rozumiesz, musisz od nowa rozpocząć nabijanie stażu 40 lat pracy.
2015-02-19 13:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.