Strzelińskim policjantom udało się odzyskać skradziony sprzęt Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie rozbili grupę włamywaczy. Sprawcy kradli nie tylko w powiecie strzelińskim, ale także oławskim i wrocławskim. Straty jakie wyrządzili poszkodowanym wynoszą 30.000 zł. 17 lutego policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali kilkuosobową grupę przestępczą. Włamywacze w wieku 25-35 lat są mieszkańcami powiatu strzelińskiego. Zwykle wchodzili do domków jednorodzinnych w budowie. Przestępstw dokonywali na przełomie stycznia i lutego br.

- W toku dokonanych przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych odzyskano elektronarzędzia – mówi st. asp. Ireneusz Szałajko, oficer prasowy KPP Strzelin. - Wśród nich były mieszarki, wiertarki, wyrzynarka, piła łańcuchowa, zagęszczarka oraz drabina aluminiowa, koła do samochodu, rower, klucze nasadowe, wagę i telefon. Skradzione mienie należało do firm budowlanych i właścicieli domów. Wartość odzyskanego sprzętu szacuje się na sumę ok. 30.000 zł.Strzelińskim policjantom udało się odzyskać skradziony sprzęt
Włamań dokonano nie tylko na terenie powiatu strzelińskiego. Sprawcom udowodniono kradzieże na terenie gminy Żórawina i Oława.
- Policjanci, wyprzedzając działania wykrywcze ustalili sprawców włamań, które nie zostały jeszcze zgłoszone – dodaje st. asp. Ireneusz Szałajko. - Kilku pokrzywdzonych o kradzieżach zostało powiadomionych przez policję.
Wśród zatrzymanych jeden ze sprawców zajmował się sprzedażą zrabowanych przedmiotów. Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi do 10 lat, natomiast za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze   

nikt Permalink1 +1 nikt
RE: Rozbita grupa włamywaczy
zawsze mnie bawi jak media ( ale też oficerowie prasowi , czy też inni rzecznicy stosownych organów) podają formułkę , " mężczyznom grozi do ............... lat ( tu podaje się górne widełki, by zawiało grozą), pozbawienia wolności" No i co z tego że im grozi? Dostaną 1 rok w zawieszeniu na 4 lata. Tylko tego już nikt nie napisze.
2015-03-11 05:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.