W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi, przypominamy mieszkańcom powiatu strzelińskiego o konieczności właściwego zabezpieczenia mienia przed kradzieżami i włamaniami.

Okres poprzedzający świętą Wielkanocne to czas wzmożonych zakupów, których nieodłącznym elementem jest tłok, zamieszanie, kolejki i pośpiech towarzyszący osobom odwiedzającym targowiska , duże centra i placówki handlowe. Taka sytuacja oraz brak czujności i roztargnienie, stwarzają sprzyjające warunki do wzmożonej aktywności złodziei.

Aby ustrzec się utraty pieniędzy, dokumentów lub innych przedmiotów radzimy:
• zwracać uwagę na osoby znajdujące się blisko, ich zachowanie, szczególnie jeżeli osoba nieznajoma potrąci nas , dotknie lub w inny sposób spróbuje zbliżyć się do nas,
• zwracać uwagę na torebki i reklamówki, właściwie je zabezpieczać i nie pozostawiać bez dozoru podczas robienia zakupów,
• nie nosić przy sobie większej sumy pieniędzy,
• rozsądniej jest pieniądze podzielić na mniejsze kwoty, chowając je w różnych częściach garderoby i torebce,
• stojąc przy ladzie sklepowej lub kasie nie odstawiać portfela lub karty bankomatowej
na bok,
• przed odejściem od kasy należy sprawdzić czy zabraliśmy wszystko.
Przypominamy również o właściwym zabezpieczeniu domów, mieszkań,
różnego typu obiektów gospodarczych i pojazdów, przed włamaniami. Musimy zawsze pamiętać o ich zamykaniu, nie pozostawieniu nawet na krótką chwilę bez właściwego zabezpieczenia.

W myśl powiedzenia ,,okazja czyni złodzieja". Dlatego nie stwarzajmy sami takich okazji.

Jeżeli planujemy wyjazd z domu na święta powinniśmy powierzyć klucze od mieszkania osobie godnej zaufania, która podczas naszej nieobecności będzie je doglądać.

Osobom starszym i samotnym przypominamy, aby zachowały większą ostrożność oraz czujność i nie wpuszczały do mieszkań osób nieznajomych, nawet jeśli będą podawały się za pracowników różnych firm, dawno nie widzianych krewnych lub znajomych krewnych. Bo na ogół tak działają oszuści i złodzieje.

Opr. Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie

Komentarze   

mnich Permalink1 +4 mnich
RE: W okresie przedświątecznym zalecamy rozwagę i czujność, która może nas uchronić przed złodziejami
Wszystko zrozumialem ale mam pytanie?-jeśli jest urwana kłódka w piwnicy i sprawca jest nieznany to jest to wykroczenie, a jeśli sprawca jest znany to przestepstwo- na czym polega ten fenomen statystyczny. Czy lokalny gwiazdorr policyjny mogłby to wyjasnic lokalnemu społeczeństwu? To ten sierż. Całek ma rację czy nie?Czy fiksowanie statystyki jest przestępstwem czy premiowaniem delikwenta? Jak nasz gwiazdor radzi sobie z wielościpełnionych funkcji i jak temat wygląda kasowo i czy jest to zachowanie pozytywne cz tez negatywna i.t.d cd nastąpi.
2015-04-05 09:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.