Od dziś jest już dostępny najnowszy 962 numer Słowa Regionu Strzelińskiego. W wydaniu podajemy szczegółowe informacje o umorzeniach podatkowych w poszczególnych gminach naszego powiatu. Komu i jaką kwotę umorzyli w naszych urzędach?
Wracamy do tematu remontu drogi w Stanicy, na który nie chcieli się zgodzić radni. Co o tym mówią mieszkańcy? W Strzelinie odbył się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny o czym piszemy w relacji na str. 11.
Burzliwy charakter miało ostatnie zebranie wiejskie w Kuropatniku. Komu i za co się dostało?
Gorąco było także na ostatniej sesji rady powiatu. Opozycja wprost mówiła, co się jej nie podoba, a sprawy dotyczyły działalności Strzelińskiego Centrum Medycznego.
Choć za oknem mamy tropikalne upały, to na ulicy Ogrodowej jest problem, który pojawia się zawsze po deszczu i stwarza zagrożenie dla życia pieszych.
Od trzech tygodni prezentujemy absolwentów strzelińskich szkół średnich. Dziś poznać możemy tych, który w tym roku opuścili mury CKZiU w Strzelinie.
Zainteresowani sprawami gminy Borów mogą się dowiedzieć, kto i w jakich okolicznościach został sołtysem w kilku wsiach tej gminy.
W numerze ponadto znaleźć można bogate relacje z różnych okolicznościowych imprez, w tym ze Sportowej Soboty w Celestynie. Miłośnicy wędkarstwa mogą natomiast przeczytać, jak to pan Roman, podczas nocnych zawodów wiązowskiego koła, złowił tyle ryb, ile waży człowiek.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.