Na zdjęciu od lewej: przewodniczący Komitetu Gminnego PiS w Strzelinie Paweł Laszczyński, pełnomocnik Komitetu Międzygminnego PiS Wiązów-Przeworno Magdalena Maksymiak, pełnomocnik Komitetu Międzygminnego PiS Borów-Kondratowice Aleksander Skorupski
Uprzejmie informujemy, że w związku z tym, że na gruncie wielu istotnych spraw dla Powiatu Strzelińskiego, nie znajdujemy wspólnego zdania pomiędzy Zarządem Powiatu a Komitetami Terenowymi PiS w powiecie strzelińskim, niniejszym przekazujemy do wiadomości wszystkich mieszkańców powiatu decyzję o wycofaniu poparcia dla koalicji powiatowej oraz dla Zarządu Powiatu i Pana Starosty Marka Czerwińskiego, podjętą przez Prezydium Zarządu Okręgowego PiS nr3 we Wrocławiu w porozumieniu z Komitetami Terenowymi PiS w naszym powiecie.
Powyższa decyzja wynika z wielu powodów, które narastały od początku trwania obecnej kadencji samorządowej. Do najbardziej istotnych sfer, gdzie zasadniczo różnimy się ze starostą i Zarządem Powiatu w ocenie podejmowanych działań, należą sprawy: szpitala, systemu oświaty oraz zakresu remontów dróg powiatowych.
W ciągu ponad siedmiu miesięcy nie podjęto żadnych zasadniczych działań mających wpływ na poprawę finansowania i funkcjonowania SCM sp. z o.o.(szpital). Niestety, mimo wielu możliwości zaangażowanie władz powiatu było nieefektywne i cechowało się brakiem spójnego planu. Doprowadziło to w szybkim czasie do pogłębienia zapaści finansowej szpitala. Potwierdzeniem jego krytycznej sytuacji jest jednoczesna rezygnacja, już po pierwszym posiedzeniu, wszystkich członków powołanej przez Zarząd Powiatu ok. miesiąca temu, nowej Rady Nadzorczej. Taka polityka działań Pana Starosty i Zarządu Powiatu wobec szpitala nie może być przez nas akceptowana.
Ponadto mimo wyraźnych sygnałów przekazywanych władzom dotyczących szkolnictwa ponadpodstawowego, również nie zostały podjęte ani zaplanowane żadne istotne decyzje w sprawie oświaty w powiecie. Tym bardziej niepokojące jest to, że w ciągu kilu lat liczba uczniów spadła o połowę, a koszty funkcjonowania oświaty pozostały praktycznie bez zmian. Powiat dopłaca do subwencji oświatowej ok. 4.5 mln złotych rocznie.
Fatalna sytuacja finansowa szpitala oraz brak zmian w systemie oświaty powodują drastyczne ograniczenie środków na remonty dróg powiatowych.
W trosce o dobro mieszkańców Powiatu Strzelińskiego nie możemy dłużej tolerować braku skutecznych działań i nie akceptujemy zarządzania powiatem ”na przetrwanie”.
Deklarujemy, że we wszystkich istotnych sprawach dla naszego powiatu będziemy wskazywać pozytywne kierunki działań mające na celu rozwiązywanie w/w problemów. Jeśli będą one zbieżne z działaniami obecnych władz powiatu będziemy je aktywnie wspierać. Natomiast do spraw, w których będziemy mieli odmienne zdanie, będziemy podchodzić krytycznie.
We wszystkich naszych działaniach będziemy zawsze stawiać na pierwszym miejscu dobro wszystkich mieszkańców powiatu strzelińskiego.
Paweł Laszczyński, Magdalena Maksymiak, Aleksander Skorupski

***

Jak komentują powyższe zarzuty starosta Mark Czerwiński i przewodniczący Rady Powiatu Strzelińskiego Piotr Rozenek, przeczytać można w aktualnym wydaniu „Słowa Regionu” nr 29 (969).

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Anna P.
RE: Koalicja powiatowa rozwiązana. Zarząd Powiatu i Starosta bez poparcia PiS
Oby kolejna nie chodziła z brzuchem...
0
Gravatar
spajker
RE: Koalicja powiatowa rozwiązana. Zarząd Powiatu i Starosta bez poparcia PiS
Frank powiedziała :
No i jak Spajker z tym twoim CBA. Przestales bredzic? Zabkowicka ci sie pieknie klania.
Franku mistrzu bełkotu. Ząbkowicka mi się jeszcze nie kłania bo główni aktorzy mają chwilowo koszule w kratę zamiast pasiaków.Sam marszałek sejmu ma kłopoty a tu taki Elvis i klika wioskowa rechoczą że są bezkarni.

0
Gravatar
Frank
Mistrz Belkotu
No i jak Spajker z tym twoim CBA. Przestales bredzic? Zabkowicka ci sie pieknie klania.
0
Gravatar
spajker
RE: Koalicja powiatowa rozwiązana. Zarząd Powiatu i Starosta bez poparcia PiS
silnoręki powiedziała :
spajker powiedziała :
Książe Brzeski powiedziała :
spajker powiedziała :
Kora powiedziała :
Panie Laszczyński - internet nie zapomina :"...Wymieniając kolejne sprawy, to przyszłość Domu Książąt Brzeskich. Jak można przez tyle czasu nic z tym nie zrobić... Przecież na rewitalizację takich obiektów są pieniądze w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystarczy tylko po nie sięgnąć..."to też cytat z pańskiego wywiadu.Jak to jest - pan, radny, szef PISowskich struktur w Strzelinie - co PAN zrobił dla szpitala i domu książat brzeskich? Aha nie mógł Pan nic zrobić ,bo Panu LGBT kłody pod nogi rzuca, to był ważniejszy temat niż szpital.
No ale książęta brzescy wymarli to po co im dom? Poza tym ja całe życie tyram aby zarobić i nie wiedziałem nawet że pieniądze w ministerstwie są i wystarczy po nie sięgnąć. Do tej pory to min finansów sięga po moje pieniądze.
A co ma wspólnego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Ministerstwem Finansów???
Ciągną pieniądze z tego samego źródła i trwonią te pieniądze równie bezmyślnie. Oczywiście wystarczy być zniewiesciala mężczyzną aby wziąć pieniądze i jednego i z drugiego ministerstwa. Każdy kolega polityk przywiezie w ramach kilkusetletnie go koleżeństwa z kobietą z wąsami te pieniądze do strzelina.
"zniewieściaŁYM mężczyzną" powinno być. Zwracaj się parobku do mnie: Jaśnie Panie lub Wielmożny Panie. Jednakowoż jam jest Książę Brzeski i wróciłem do domu swego. Jak widzisz nie wymarliśmy...
Widziałem cię książę jak na murku w rynku w iagales piwo książęce z puszki. Otoczony byłeś świta obszczymurow a za karetę robił wózek na złom.

0
Gravatar
silnoręki
RE: Koalicja powiatowa rozwiązana. Zarząd Powiatu i Starosta bez poparcia PiS
silnoręki powiedziała :
spajker powiedziała :
Książe Brzeski powiedziała :
spajker powiedziała :
Kora powiedziała :
Panie Laszczyński - internet nie zapomina :"...Wymieniając kolejne sprawy, to przyszłość Domu Książąt Brzeskich. Jak można przez tyle czasu nic z tym nie zrobić... Przecież na rewitalizację takich obiektów są pieniądze w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystarczy tylko po nie sięgnąć..."to też cytat z pańskiego wywiadu.Jak to jest - pan, radny, szef PISowskich struktur w Strzelinie - co PAN zrobił dla szpitala i domu książat brzeskich? Aha nie mógł Pan nic zrobić ,bo Panu LGBT kłody pod nogi rzuca, to był ważniejszy temat niż szpital.
No ale książęta brzescy wymarli to po co im dom? Poza tym ja całe życie tyram aby zarobić i nie wiedziałem nawet że pieniądze w ministerstwie są i wystarczy po nie sięgnąć. Do tej pory to min finansów sięga po moje pieniądze.
A co ma wspólnego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Ministerstwem Finansów???
Ciągną pieniądze z tego samego źródła i trwonią te pieniądze równie bezmyślnie. Oczywiście wystarczy być zniewiesciala mężczyzną aby wziąć pieniądze i jednego i z drugiego ministerstwa. Każdy kolega polityk przywiezie w ramach kilkusetletnie go koleżeństwa z kobietą z wąsami te pieniądze do strzelina.
"zniewieściaŁYM mężczyzną" powinno być. Zwracaj się parobku do mnie: Jaśnie Panie lub Wielmożny Panie. Jednakowoż jam jest Książę Brzeski i wróciłem do domu swego. Jak widzisz nie wymarliśmy...
Jaśnie Pan podszywa się pode mnie czy do mnie pisze??? Coś chyba nie "pykło" he, he, he :o

0
Gravatar
silnoręki
RE: Koalicja powiatowa rozwiązana. Zarząd Powiatu i Starosta bez poparcia PiS
spajker powiedziała :
Książe Brzeski powiedziała :
spajker powiedziała :
Kora powiedziała :
Panie Laszczyński - internet nie zapomina :"...Wymieniając kolejne sprawy, to przyszłość Domu Książąt Brzeskich. Jak można przez tyle czasu nic z tym nie zrobić... Przecież na rewitalizację takich obiektów są pieniądze w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystarczy tylko po nie sięgnąć..."to też cytat z pańskiego wywiadu.Jak to jest - pan, radny, szef PISowskich struktur w Strzelinie - co PAN zrobił dla szpitala i domu książat brzeskich? Aha nie mógł Pan nic zrobić ,bo Panu LGBT kłody pod nogi rzuca, to był ważniejszy temat niż szpital.
No ale książęta brzescy wymarli to po co im dom? Poza tym ja całe życie tyram aby zarobić i nie wiedziałem nawet że pieniądze w ministerstwie są i wystarczy po nie sięgnąć. Do tej pory to min finansów sięga po moje pieniądze.
A co ma wspólnego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Ministerstwem Finansów???
Ciągną pieniądze z tego samego źródła i trwonią te pieniądze równie bezmyślnie. Oczywiście wystarczy być zniewiesciala mężczyzną aby wziąć pieniądze i jednego i z drugiego ministerstwa. Każdy kolega polityk przywiezie w ramach kilkusetletnie go koleżeństwa z kobietą z wąsami te pieniądze do strzelina.
"zniewieściaŁYM mężczyzną" powinno być. Zwracaj się parobku do mnie: Jaśnie Panie lub Wielmożny Panie. Jednakowoż jam jest Książę Brzeski i wróciłem do domu swego. Jak widzisz nie wymarliśmy...

0
Gravatar
spajker
RE: Koalicja powiatowa rozwiązana. Zarząd Powiatu i Starosta bez poparcia PiS
Książe Brzeski powiedziała :
spajker powiedziała :
Kora powiedziała :
Panie Laszczyński - internet nie zapomina :"...Wymieniając kolejne sprawy, to przyszłość Domu Książąt Brzeskich. Jak można przez tyle czasu nic z tym nie zrobić... Przecież na rewitalizację takich obiektów są pieniądze w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystarczy tylko po nie sięgnąć..."to też cytat z pańskiego wywiadu.Jak to jest - pan, radny, szef PISowskich struktur w Strzelinie - co PAN zrobił dla szpitala i domu książat brzeskich? Aha nie mógł Pan nic zrobić ,bo Panu LGBT kłody pod nogi rzuca, to był ważniejszy temat niż szpital.
No ale książęta brzescy wymarli to po co im dom? Poza tym ja całe życie tyram aby zarobić i nie wiedziałem nawet że pieniądze w ministerstwie są i wystarczy po nie sięgnąć. Do tej pory to min finansów sięga po moje pieniądze.
A co ma wspólnego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Ministerstwem Finansów???
Ciągną pieniądze z tego samego źródła i trwonią te pieniądze równie bezmyślnie. Oczywiście wystarczy być zniewiesciala mężczyzną aby wziąć pieniądze i jednego i z drugiego ministerstwa. Każdy kolega polityk przywiezie w ramach kilkusetletnie go koleżeństwa z kobietą z wąsami te pieniądze do strzelina.

0
Gravatar
spajker
RE: Koalicja powiatowa rozwiązana. Zarząd Powiatu i Starosta bez poparcia PiS
silnoręki powiedziała :
spajker powiedziała :
Frank powiedziała :
Przyjacielu Spajker. Czy zdarzylo ci sie kiedykolwiek wyrazic o kims, o czyms pozytywna opinie? Stale chore natretne przemyslenia godne absolwenta szkoly specjalnej.
Drogi franku. Właśnie napisałem coś dobrego o ludziach którzy poparcia nie potrzebują do poczucia własnej wartości. O tobie też dobrze pisze albowiem jesteś pożyteczny. Nie trzeba kończyć nawet szkoły specjalnej aby być mądrzejszym od ciebie.
No proszę! Niestety dla ciebie kundelku spajkusiu Frank nie jest pożyteczny bo jest... mądrzejszy od ciebie...
Jasne. Frank nawet na dożynkach wystąpi. I na ognisku integracyjnym będzie robił za opał. Ty będziesz robił za toi toi.

0
Gravatar
silnoręki
RE: Koalicja powiatowa rozwiązana. Zarząd Powiatu i Starosta bez poparcia PiS
spajker powiedziała :
Frank powiedziała :
Przyjacielu Spajker. Czy zdarzylo ci sie kiedykolwiek wyrazic o kims, o czyms pozytywna opinie? Stale chore natretne przemyslenia godne absolwenta szkoly specjalnej.
Drogi franku. Właśnie napisałem coś dobrego o ludziach którzy poparcia nie potrzebują do poczucia własnej wartości. O tobie też dobrze pisze albowiem jesteś pożyteczny. Nie trzeba kończyć nawet szkoły specjalnej aby być mądrzejszym od ciebie.
No proszę! Niestety dla ciebie kundelku spajkusiu Frank nie jest pożyteczny bo jest... mądrzejszy od ciebie...

0
Gravatar
Książe Brzeski
nonsens
spajker powiedziała :
Kora powiedziała :
Panie Laszczyński - internet nie zapomina :"...Wymieniając kolejne sprawy, to przyszłość Domu Książąt Brzeskich. Jak można przez tyle czasu nic z tym nie zrobić... Przecież na rewitalizację takich obiektów są pieniądze w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystarczy tylko po nie sięgnąć..."to też cytat z pańskiego wywiadu.Jak to jest - pan, radny, szef PISowskich struktur w Strzelinie - co PAN zrobił dla szpitala i domu książat brzeskich? Aha nie mógł Pan nic zrobić ,bo Panu LGBT kłody pod nogi rzuca, to był ważniejszy temat niż szpital.
No ale książęta brzescy wymarli to po co im dom? Poza tym ja całe życie tyram aby zarobić i nie wiedziałem nawet że pieniądze w ministerstwie są i wystarczy po nie sięgnąć. Do tej pory to min finansów sięga po moje pieniądze.
A co ma wspólnego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Ministerstwem Finansów???

0

Przeczytaj także