To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji i nie tylko. Szykuje się u nas impreza rangi mistrzowskiej, w której wezmą udział najszybsi kierowcy w województwie. Nie zabraknie załóg z powiatu strzelińskiego.
Tego typu zmagania ostatnio odbyły się u nas kilkanaście lat temu. W międzyczasie mieliśmy kilka edycji Rajdu Strzelca, jednak ta impreza nie była zaliczana do cyklu mistrzowskiego.
W weekend, 10-11 października, na drogach powiatu strzelińskiego odbędzie się Marten Rajd Strzeliński. Jest to trzecia runda MSP Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów. Pierwotnie rajd miał odbyć się w marcu, ale został odwołany z powodu pandemii. Biuro i serwis zawodów będą w siedzibie spółki Marten przy ul. Długiej w Kondratowicach. Firma ta, reprezentowana przez Marka Pindla, nie bez powodu została sponsorem tytularnym imprezy, bowiem od wielu lat związana jest ze sportami motorowymi.
W zawodach startują głównie amatorzy, ale samochody muszą spełniać określone wymogi bezpieczeństwa (klatka bezpieczeństwa, fotele, pasy). Zawodnicy w czasie rajdu muszą być ubrani w specjalne kombinezony.Foto: archiwum Słowa
W sobotę odbędzie się tzw. odbiór administracyjny. Później wszystkie auta przejdą badanie kontrolne, a następnie odbędzie się zapoznanie z odcinkami. Na koniec dnia przewidziany jest start honorowy w strzelińskim Rynku (przejazd przez rampę wszystkich zawodników i ich prezentacja).
Tekst ukazał się w 37 (1026) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

dst Permalink4 0 dst
Podziękujmy radnym powiatowym
Podziękowania należą się zarządowi powiatu za ten stan, za ten budżet na pzd! jeżeli nie ma kasy to czego oczekujecie? dziur w tym roku wszystkich nie ,,pociapią'' bo nie ma za co! kleją tam gdzie gdzie jest większa presja, dziadostwo w tym powiecie się nie skończy jeżeli będą dalej ,,rządzić'' zawodowi dyrektorzy, radni, starości itd.
2020-10-12 09:20 Cytować Zgłoś administratorowi
.. Permalink3 +1 ..
RE: Szybkie samochody na drogach powiatowych
A organizatorzy dali radę znaleźć niedziurawe drogi na ten rajd? :D
2020-10-11 16:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Rally Permalink2 0 Rally
RE: Szybkie samochody na drogach powiatowych
Cytuję dst:
Mam nadzieje że między Edwardowem a Kondratowicami tez pojadą bo tylko wtedy łatają to bezdroże powiatowe!


Edwardowa w tym.roku nie ma, jest OS Kondratowice przejezdzany 4krotnie i OS Przeworno przejezdzsny 3 razy
2020-10-04 00:18 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink1 +2 dst
Jestem za!
Mam nadzieje że między Edwardowem a Kondratowicami tez pojadą bo tylko wtedy łatają to bezdroże powiatowe!
2020-10-02 09:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.