Przepisy bezpieczeństwa związane z COVID-19 stale obowiązują. Stosowanie ich jest niewątpliwie obowiązkiem prawnym jak i odpowiedzialnością za zdrowie własne i innych. Z tego powodu policjanci strzelińskiej jednostki wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Strzelinie, po raz kolejny prowadzili kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń.
Wspólne kontrole zostały przeprowadzone m in. w supermarketach, punktach usługowo – handlowych. Podczas wspólnych działań zwracano uwagę, czy poszczególne punkty handlowe posiadają w miejscu widocznym i ogólnie odstępnym środki dezynfekcyjne. Ponadto, czy personel i klienci stosują się do nakazu zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zwracając przy tym uwagę na zachowanie odpowiedniej odległości zgodnie z obowiązującymi przepisami. W najbliższym czasie planowane są kolejne kontrole w innych punktach również na terenie powiatu strzelińskiego.
Pomimo tego, że dotychczasowe wspólne kontrole nie wykazały poważniejszych uchybień, policja jak również służby sanitarne apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów i przestrzegania obowiązującego reżimu sanitarnego. Ponadto Policja przypomina, że osoby nieprzestrzegające obowiązujących obostrzeń muszą liczyć się z możliwością nałożenia grzywny w drodze mandatu karnego lub skierowania wniosku do sądu.
KPP Strzelin
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.