W najnowszym 41. numerze Słowa przedstawiamy wydarzania, w jakich uczestniczyły osoby pracujące w Gospodzie pod Lipą. To właśnie oni uratowali dziewczynkę, na którą wiatr przewrócił ogromną lipę. Opisujemy nie tylko to wydarzenie, ale także to, co działo się podczas ubiegłotygodniowego huraganu. W naszym szpitalu pojawiły się poważne problemy, do tego stopnia, że sprawą ma się zająć prokuratura. Wracamy do konferencji, na której przedstawiono i omawiano niepokojące zjawiska wśród dzieci i młodzieży. Miniony tydzień wydawał się w samorządzie ciszą przed burzą. Jednak w rzeczywistości w Strzelinie mówiono o kilku bardzo ważnych, niemal strategicznych dla gminy sprawach. Pojawiła się też szansa, by poprawić bezpieczeństwo na najniebezpieczniejszym skrzyżowaniu w mieście.
Ponadto przeczytacie:
Dlaczego radni nie chcą farmy fotowoltaicznej?
O starych i nieistniejących cmentarzach.
Pieniądzach jakie przeznaczane są na wydarzenia kulturalne w Wiązowie.
Pomyśle Jerzego Matusiaka na pewne rozwiązanie komunikacyjne.
Rankingu gmin w wymiarze inwestycyjnym.
Podsumowaniu akcji szczepień w ramach akcji z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich.
Relację z młodzieżowych biegów Strzelińskiej Dziesiątki.

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu Facebook. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.  
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.