Zapytaliśmy mieszkańców naszego powiatu czy doskwiera im inflacja. Odpowiedzi były różne, jak różne są sposoby na domowy budżet. Naszymi rozmówcami byli ludzie w różnym wieku, od uczniów do emerytów.
Robert i Łukasz Pszczółka
- Jeszcze kilka tygodni temu ceny były zdecydowanie niższe. Przekonałem się także, że ten sam towar w różnych sklepach ma inne ceny. Powiem na przykładzie napoju Fanta, który lubi mój syn Łukasz, w jednym sklepie mała butelka kosztuje 4,80 zł, a w innym duża jest raptem o 50 groszy wyższa. Przekonałem się, że trzeba odwiedzić kilka sklepów, sprawdzić ceny i dopiero kupować. Można w ten sposób zaoszczędzić. Nie zmienia to faktu, że inflacja jest duża i ceny rosną. W radiu słyszałem, że na niektórych stacjach benzynowych sprzedawano paliwo po 10 zł za litr, ale wprowadzono zakaz tak dużej podwyżki i cena spadła – powiedział pan Robert.
Jan Saleta
Jan Saleta
- Można powiedzieć, że niektóre ceny rosną w oczach. Jeszcze niedawno za kostkę masła płaciłem 8 – 9 zł, a teraz 14 zł. To, moim zdaniem, jest to bardzo duży wzrost ceny. Oczywiście, nie wszystkie ceny rosną w takim tempie, choć inflacja jest duża. Miesiąc temu, kiedy rząd wprowadził tarczę inflacyjną, to cena benzyny spadła do 5,42 zł za litr a dzisiaj, po mniej więcej miesiącu, wynosi już 6,02 zł. Jesteśmy z żoną na emeryturze. Żyjemy z dwóch emerytur, a ja dodatkowo zarabiam jako rzeczoznawca majątkowy. I dopóki żyjemy, a ja mogę pracować, to damy sobie radę. Uważam, że za tak dużą inflację odpowiada rząd i dopóki to się nie zmieni, ceny będą rosły dalej – uważa pan Jan.

Tekst ukazał się w nr 9 (1097) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink3 -1 spajker.
RE: Jest drogo, w tym jesteśmy zgodni
Cytuję Cześ:
To normalne ja się rzuca na prawo i lewo puste pieniądze :cry:

www.google.com/.../
2022-03-13 16:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink2 +7 Cześ
To normalne ja się rzuca na prawo i lewo puste pieniądze :cry:
2022-03-13 16:41 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +3 spajker.
emeryci dostają 14 tki 15 tki 16 tki górnicy 17 tki policja podwyżki pielęgniarki podwyżki górnicy podwyżki emerytury i renty dostaja młodzi ludzie. druk pustego pieniądza powoduje inflację. pkb polski sie nie podwoiło aby dac ludziom podwyżki. ludzie dostają pusty pieniądz, dostają kolorowe papierki do ręki a za kilka miesięcy dziwią się że realny towar jest dwa razy droższy. zakup głosów wyborczych kosztuje inflację. prywatne ambicje zioblera kosztują polaków 770 000 000 000 bo on chce się spierać z unią o to kto ma rację. ziobler ma racje a unia ma pieniądze. polacy mają biedę.
2022-03-13 16:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.