Robert i Łukasz Pszczółka
Zapytaliśmy mieszkańców naszego powiatu czy doskwiera im inflacja. Odpowiedzi były różne, jak różne są sposoby na domowy budżet. Naszymi rozmówcami byli ludzie w różnym wieku, od uczniów do emerytów.
Robert i Łukasz Pszczółka
- Jeszcze kilka tygodni temu ceny były zdecydowanie niższe. Przekonałem się także, że ten sam towar w różnych sklepach ma inne ceny. Powiem na przykładzie napoju Fanta, który lubi mój syn Łukasz, w jednym sklepie mała butelka kosztuje 4,80 zł, a w innym duża jest raptem o 50 groszy wyższa. Przekonałem się, że trzeba odwiedzić kilka sklepów, sprawdzić ceny i dopiero kupować. Można w ten sposób zaoszczędzić. Nie zmienia to faktu, że inflacja jest duża i ceny rosną. W radiu słyszałem, że na niektórych stacjach benzynowych sprzedawano paliwo po 10 zł za litr, ale wprowadzono zakaz tak dużej podwyżki i cena spadła – powiedział pan Robert.
Jan Saleta
Jan Saleta
- Można powiedzieć, że niektóre ceny rosną w oczach. Jeszcze niedawno za kostkę masła płaciłem 8 – 9 zł, a teraz 14 zł. To, moim zdaniem, jest to bardzo duży wzrost ceny. Oczywiście, nie wszystkie ceny rosną w takim tempie, choć inflacja jest duża. Miesiąc temu, kiedy rząd wprowadził tarczę inflacyjną, to cena benzyny spadła do 5,42 zł za litr a dzisiaj, po mniej więcej miesiącu, wynosi już 6,02 zł. Jesteśmy z żoną na emeryturze. Żyjemy z dwóch emerytur, a ja dodatkowo zarabiam jako rzeczoznawca majątkowy. I dopóki żyjemy, a ja mogę pracować, to damy sobie radę. Uważam, że za tak dużą inflację odpowiada rząd i dopóki to się nie zmieni, ceny będą rosły dalej – uważa pan Jan.

Tekst ukazał się w nr 9 (1097) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Jest drogo, w tym jesteśmy zgodni
Cześ powiedziała :
To normalne ja się rzuca na prawo i lewo puste pieniądze cry
https://www.google.com/search?q=nowy+banknot+20+z%C5%82otych&oq=nowy+banknot+20+z%C5%82otych&aqs=chrome..69i57j0i22i30.9625j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

0
Gravatar
Cześ
RE: Jest drogo, w tym jesteśmy zgodni
To normalne ja się rzuca na prawo i lewo puste pieniądze cry
0
Gravatar
spajker.
RE: Jest drogo, w tym jesteśmy zgodni
emeryci dostają 14 tki 15 tki 16 tki górnicy 17 tki policja podwyżki pielęgniarki podwyżki górnicy podwyżki emerytury i renty dostaja młodzi ludzie. druk pustego pieniądza powoduje inflację. pkb polski sie nie podwoiło aby dac ludziom podwyżki. ludzie dostają pusty pieniądz, dostają kolorowe papierki do ręki a za kilka miesięcy dziwią się że realny towar jest dwa razy droższy. zakup głosów wyborczych kosztuje inflację. prywatne ambicje zioblera kosztują polaków 770 000 000 000 bo on chce się spierać z unią o to kto ma rację. ziobler ma racje a unia ma pieniądze. polacy mają biedę.
0

Przeczytaj także