Dziś, 10 kwietnia, w Kościele katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa. Upamiętnia ona triumfalny wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu wierni przynoszą do kościołów palmy, które symbolizują odradzające się życie. Niedziela Palmowa rozpoczyna wieli tydzień, okres przygotowania duchowego do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kulminacyjnego punktu historii zbawienia.
Wielki Tydzień rozpoczyna się w atmosferze triumfu, radosnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Zmierzając ku miastu, od strony Góry Oliwnej, Jezus dosiadł osiołka, a tłum witający Syna Bożego rozścielał na drodze płaszcze i gałązki drzew. Spełniło się starotestamentowe proroctwo Zachariasza: „Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny, jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy" (Za 9,9). Triumfalne przybycie Chrystusa do Jerozolimy wiąże się z coraz bliższym czasem Jego ukrzyżowania, ale przede wszystkim Zmartwychwstania.

Konkurs na najpiękniejszą palmę
Dziś po Mszy św. południowej w kościele parafialnym w Przewornie rozstrzygnięty został X Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych. Wzięło w nim udział 12 sołectw. Jury miało trudne zadanie, a po namyśle zdecydowało, że I miejsce należy się dla sołectwa Krzywina. Gratulujemy!
Relację z wydarzenia oraz przepis na najpiękniejsza palmę według koncepcji twórców z sołectwa Krzywina, przedstawimy w najbliższym wydaniu Słowa. A już dziś zapraszamy do oglądania zdjęć.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.