Po uchwaleniu budżetu część radnych stanęła do pamiątkowego zdjęcia
Najdłużej rozmawiano o preferencjach zarządu powiatu. Pytanie to padło w kontekście planowanych inwestycji. Dlaczego nie wszystkie gminy znalazły się na tej liście? - zastanawiali się radni opozycyjni.
Powiatowa sesja budżetowa składała się z dwóch części i ponadgodzinnej przerwy. Tym razem przerwa była zaplanowana dużo wcześniej i miała okolicznościowy wymiar. Po przyjęciu budżetu na 2023 rok radni i zaproszeni goście udali się do pobliskiej restauracji na świąteczno-noworoczny poczęstunek. Przy wspólnym stole usiedli radni, przedstawiciele jednostek organizacyjnych powiatu i służb mundurowych. Życzenia obecnym na sali złożyły starosta Anna Horodyska i Magdalena Krupa, przewodnicząca rady. Wróćmy jednak do przebiegu sesji.
Procedowanie budżetu, wieloletniej prognozy finansowej, wraz z dyskusją i odpowiedziami na pytania radnych trwało około 2 godzin. Dwa podstawowe parametry budżetu przedłożonego przez zarząd, czyli dochody i wydatki przedstawiały się odpowiednio: ok. 79 mln zł i ok. 85,5 mln zł. Tym samym budżet powiatu na bieżący rok zakłada ok. 6,5 mln zł deficytu.
Zanim rozgorzała dyskusja, radni zapoznali się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu. Opinia była pozytywna z uwagami, które dotyczyły osiągnięcia nadwyżki operacyjnej do 2033 r.
Projekt przewidywał sfinansowanie deficytu poprzez emisje obligacji i z nadwyżki budżetu 2022 roku. Wysokość deficytu i sposób jego finansowania zainteresowały radnych Aleksandra Ziółkowskiego i Marka Warcholińskiego. Ponadto radny Ziółkowski chciał wiedzieć, skąd pozyskiwane będą środki na tzw. wkład własny w planowanych inwestycjach. Starosta Anna Horodyska odpowiedziała, że będą one pochodziły z niewykorzystanych środków w 2022 r.
Po przedstawieniu projektu budżetu przez Walentynę Hucał, skarbnik powiatu, radni wysłuchali opinii komisji rady. Komisja budżetowa nie wydala pozytywnej opinii o budżecie, komisja oświaty wydała opinię negatywną, a komisje zdrowia i infrastruktury wydały opinię pozytywną. Opinią komisji budżetowej zajął się zarząd powiatu. - Zarząd powiatu zapoznał się z ostateczną opinią komisji budżetu (…) - powiedziała starosta. - Do przedłożonego projektu budżetu na 2023 r. nie wpłynęły żadne wnioski, które spełniałyby wymogi formalne, w związku z powyższym zarząd powiatu nie wniósł żadnych zmian do projektu budżetu – powiedziała starosta starosta.

Wątpliwości radnych
Jako pierwszy głos w dyskusji zabrał radny Marek Warcholiński. Radny podkreślił, że w latach 2022 – 2023 zobowiązania powiatu wzrosną o ponad 8 mln zł. Przypomniał również niedokończony proces sprzedaży SCM sp. z o.o. w upadłości, co może niekorzystnie wpłynąć na budżet powiatu. Chodzi o koszty postępowania upadłościowego i kwotę, która wpłynie do powiatu po zakończeniu przez syndyka sprzedaży szpitala.
Na ten temat pisaliśmy w 1 (1139) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
RE: Ponad 6,5 mln zł deficytu w budżecie powiatu na 2023 rok i rekordowe wydatki
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
TruckdriverDST powiedziała :
Taaaak. Wydatki na pierdoły. Jeszcze raz powtórzę,wywalić połowę urzedasow-darmozjadow.... Oooo ,już widzę jak podniosłem ciśnienie darmozjadom (nie pijcie tyle tej kawy). hehe haha
Taaa? I wtedy będziesz narzekał że nie ma kto cię obsłużyć :D
no ciebie czesiu trzeba obsłużyć. tobie trzeba np kwit na węgiel wypełnić. napisz czesiu jakie usługi dostaje kowalski od powiatu? od gminy? od sołtysa? ci urzędnicy obsługują sami siebie, ci z 2go piętra kontrolują tych co robia na parterze i odwrotnie. jaką korzyść ma kowalski z istnienia urzędu? gdyby nagle urząd znikł to nikt by tego nawet nie zauważył no chyba że oligarcha polujący na budynek.
Ta! A ciebie nie? Tylko narzekać potrafisz barani flaku!!!!!
rekordowe wydatki. tyle rekordowo zarobia ludzie ze zdjęcia . aż orgazmu dostałem większego aniżeli po lekturze twojego wpisu czesiu. planowanie wydatków to robota dla twojej kobiety , która co prawda nie generuje dochodów ale swoje potrzeby wydatkowe to ma. twoja kobieta czesiu to powita, który co prawda nie zarabia ale swoje potrzeby finansowe. to twoja kobieta czesiu czyli powiat j.....bie ciebie a nie ty swoja kobietę. uśmiechnięta tępa wieśniara ze szczawina to potwierdzi. profesor dyrektolog też to potwierdzi. ja jestem złym człowiekiem. ja nie nadaję się na żywiciela pasożyta .
Co ty tam bełkoczesz pajacu? Znowu się schlałeś menelu???

0
Gravatar
spajker.
RE: Ponad 6,5 mln zł deficytu w budżecie powiatu na 2023 rok i rekordowe wydatki
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
TruckdriverDST powiedziała :
Taaaak. Wydatki na pierdoły. Jeszcze raz powtórzę,wywalić połowę urzedasow-darmozjadow.... Oooo ,już widzę jak podniosłem ciśnienie darmozjadom (nie pijcie tyle tej kawy). hehe haha
Taaa? I wtedy będziesz narzekał że nie ma kto cię obsłużyć :D
no ciebie czesiu trzeba obsłużyć. tobie trzeba np kwit na węgiel wypełnić. napisz czesiu jakie usługi dostaje kowalski od powiatu? od gminy? od sołtysa? ci urzędnicy obsługują sami siebie, ci z 2go piętra kontrolują tych co robia na parterze i odwrotnie. jaką korzyść ma kowalski z istnienia urzędu? gdyby nagle urząd znikł to nikt by tego nawet nie zauważył no chyba że oligarcha polujący na budynek.
Ta! A ciebie nie? Tylko narzekać potrafisz barani flaku!!!!!
rekordowe wydatki. tyle rekordowo zarobia ludzie ze zdjęcia . aż orgazmu dostałem większego aniżeli po lekturze twojego wpisu czesiu. planowanie wydatków to robota dla twojej kobiety , która co prawda nie generuje dochodów ale swoje potrzeby wydatkowe to ma. twoja kobieta czesiu to powita, który co prawda nie zarabia ale swoje potrzeby finansowe. to twoja kobieta czesiu czyli powiat j.....bie ciebie a nie ty swoja kobietę. uśmiechnięta tępa wieśniara ze szczawina to potwierdzi. profesor dyrektolog też to potwierdzi. ja jestem złym człowiekiem. ja nie nadaję się na żywiciela pasożyta .

0
Gravatar
Cześ
RE: Ponad 6,5 mln zł deficytu w budżecie powiatu na 2023 rok i rekordowe wydatki
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
TruckdriverDST powiedziała :
Taaaak. Wydatki na pierdoły. Jeszcze raz powtórzę,wywalić połowę urzedasow-darmozjadow.... Oooo ,już widzę jak podniosłem ciśnienie darmozjadom (nie pijcie tyle tej kawy). hehe haha
Taaa? I wtedy będziesz narzekał że nie ma kto cię obsłużyć :D
no ciebie czesiu trzeba obsłużyć. tobie trzeba np kwit na węgiel wypełnić. napisz czesiu jakie usługi dostaje kowalski od powiatu? od gminy? od sołtysa? ci urzędnicy obsługują sami siebie, ci z 2go piętra kontrolują tych co robia na parterze i odwrotnie. jaką korzyść ma kowalski z istnienia urzędu? gdyby nagle urząd znikł to nikt by tego nawet nie zauważył no chyba że oligarcha polujący na budynek.
Ta! A ciebie nie? Tylko narzekać potrafisz barani flaku!!!!!

0
Gravatar
.Ad.
RE: Ponad 6,5 mln zł deficytu w budżecie powiatu na 2023 rok i rekordowe wydatki
W czasach dokumentacji elektronicznej, taki deficytowy stacjonarny urząd jest zbędny. Przysparza niepotrzebne koszty dla mieszkańców.
0
Gravatar
spajker.
RE: Ponad 6,5 mln zł deficytu w budżecie powiatu na 2023 rok i rekordowe wydatki
Cześ powiedziała :
TruckdriverDST powiedziała :
Taaaak. Wydatki na pierdoły. Jeszcze raz powtórzę,wywalić połowę urzedasow-darmozjadow.... Oooo ,już widzę jak podniosłem ciśnienie darmozjadom (nie pijcie tyle tej kawy). hehe haha
Taaa? I wtedy będziesz narzekał że nie ma kto cię obsłużyć :D
no ciebie czesiu trzeba obsłużyć. tobie trzeba np kwit na węgiel wypełnić. napisz czesiu jakie usługi dostaje kowalski od powiatu? od gminy? od sołtysa? ci urzędnicy obsługują sami siebie, ci z 2go piętra kontrolują tych co robia na parterze i odwrotnie. jaką korzyść ma kowalski z istnienia urzędu? gdyby nagle urząd znikł to nikt by tego nawet nie zauważył no chyba że oligarcha polujący na budynek.

0
Gravatar
Cześ
RE: Ponad 6,5 mln zł deficytu w budżecie powiatu na 2023 rok i rekordowe wydatki
TruckdriverDST powiedziała :
Taaaak. Wydatki na pierdoły. Jeszcze raz powtórzę,wywalić połowę urzedasow-darmozjadow.... Oooo ,już widzę jak podniosłem ciśnienie darmozjadom (nie pijcie tyle tej kawy). hehe haha
Taaa? I wtedy będziesz narzekał że nie ma kto cię obsłużyć :D

0
Gravatar
TruckdriverDST
RE: Ponad 6,5 mln zł deficytu w budżecie powiatu na 2023 rok i rekordowe wydatki
Taaaak. Wydatki na pierdoły. Jeszcze raz powtórzę,wywa lić połowę urzedasow-darmozjadow.... Oooo ,już widzę jak podniosłem ciśnienie darmozjadom (nie pijcie tyle tej kawy). hehe haha
0

Przeczytaj także