W naszych technikach zainteresowanych zdawaniem matury jest znacznie mniejsze, niż w Liceum Ogólnokształcącym. Foto: Technikum im. Bohaterów Westerplatte w Strzelinie
Trwające matury są okazją do przedstawienia, jak egzaminy te wyglądają od strony statystycznej, jeśli weźmiemy pod uwagę tych, którzy do niej przystępują. W naszym powiecie mamy trzy szkoły średnie, których absolwenci podeszli do egzaminu dojrzałości. Najlepiej to wygląda w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelinie, gdzie do matury, z tegorocznych 132 absolwentów, przystąpiło 131. Jest to wynik ponad 99%. Dodatkowo maturę poprawiało 15 osób z wcześniejszych roczników.
Inaczej sprawa wygląda w dwóch pozostałych szkołach. Warto tu jednak zwrócić uwagę, że są to szkoły techniczne i ich absolwenci opuszczają mury już z konkretnym zawodem, przez co niektórzy z nich mogą już nie być zainteresowani dalszymi studiami i związaną z tym maturą.
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie w tym roku było 107 absolwentów, z czego do matury przystąpiło 80 osób, co stanowi to 75%. Dodatkowo na poprawę zdecydowało się 10 osób z wcześniejszych roczników.
Najmniejsza grupą byli absolwenci z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim. Tu mury szkoły opuściło 40, a do matury przystąpiło 27 maturzystów, co stanowi 67%. Dodatkowo egzamin ten poprawiają 4 inne osoby.
Tradycyjnie wyniki matur sami zainteresowani poznają na początku lipca...
Na ten temat pisaliśmy w 18 (1156) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Do matury nie wszędzie się garną
Marian powiedziała :
Do matury są chętni, ba wszyscy chcieli by przystąpić chociaż nie jest tak do końca w technikum ze Strzelina ponieważ są nauczyciele którzy nie chcą pozwolić jej pisać bo statystyki, ja nie zostałem dopuszczony bo według pana W. Słynny matematyk stwierdził ze się nie nadaje i postawił ultimatum. Podejrzewam ze takich jak ja jest wielu.. może zamiast słowo regionu powielać nieprawdziwe informacje z kuratorium powinno zainteresować się sprawą przystępowania do matur w tej szkole bo z 19 uczniów w klasie x pozwolono przystąpić tylko 5 co chyba stanowi bardzo duży % a nie patrzeć tylko na ogół czyli całą szkołe?
w ogólniaku był zakomlpleksiony łysy kacper od matmy. byli też inni psychopaci, którzy mając władzę nad dziećmi korzystali z niej jak wartownik w auschwitz nad więźnami. ludzie z niską samooceną muszą znaleźć sobie kogoś słabszego w tym celu aby zreperować swoją psychike i chwilowo podniesć swoją samoocenę. nauka psychologii mówi że psychopata to człowiek, który nie odczuwa emocji i ni potrafi wczuć sie w emocje i w potrzeby innej osoby. niektórzy nauczyciele nie powinni drwić z himmlera ale wziąć go sobie za swojego patrona. ten himmler miał w domu służącą polke. traktował ją jak członka rodziny . jedli razem to samo przy jednym stole. no ale zawodowo to wsadzał ludzi do pieca. zły nauczyciel to taki , który chce podnieść swoje samopoczucie kosztem chwilowo głupszych uczniów a dobry nauczyciel to taki, który chce aby jego uczniowie byli mądrzejsi od niego.

0
Gravatar
jozin
winn
Marian powiedziała :
Do matury są chętni, ba wszyscy chcieli by przystąpić chociaż nie jest tak do końca w technikum ze Strzelina ponieważ są nauczyciele którzy nie chcą pozwolić jej pisać bo statystyki, ja nie zostałem dopuszczony bo według pana W. Słynny matematyk stwierdził ze się nie nadaje i postawił ultimatum. Podejrzewam ze takich jak ja jest wielu.. może zamiast słowo regionu powielać nieprawdziwe informacje z kuratorium powinno zainteresować się sprawą przystępowania do matur w tej szkole bo z 19 uczniów w klasie x pozwolono przystąpić tylko 5 co chyba stanowi bardzo duży % a nie patrzeć tylko na ogół czyli całą szkołe?
Marian powiedziała :
Do matury są chętni, ba wszyscy chcieli by przystąpić chociaż nie jest tak do końca w technikum ze Strzelina ponieważ są nauczyciele którzy nie chcą pozwolić jej pisać bo statystyki, ja nie zostałem dopuszczony bo według pana W. Słynny matematyk stwierdził ze się nie nadaje i postawił ultimatum. Podejrzewam ze takich jak ja jest wielu.. może zamiast słowo regionu powielać nieprawdziwe informacje z kuratorium powinno zainteresować się sprawą przystępowania do matur w tej szkole bo z 19 uczniów w klasie x pozwolono przystąpić tylko 5 co chyba stanowi bardzo duży % a nie patrzeć tylko na ogół czyli całą szkołe?
Marian powiedziała :
Do matury są chętni, ba wszyscy chcieli by przystąpić chociaż nie jest tak do końca w technikum ze Strzelina ponieważ są nauczyciele którzy nie chcą pozwolić jej pisać bo statystyki, ja nie zostałem dopuszczony bo według pana W. Słynny matematyk stwierdził ze się nie nadaje i postawił ultimatum. Podejrzewam ze takich jak ja jest wielu.. może zamiast słowo regionu powielać nieprawdziwe informacje z kuratorium powinno zainteresować się sprawą przystępowania do matur w tej szkole bo z 19 uczniów w klasie x pozwolono przystąpić tylko 5 co chyba stanowi bardzo duży % a nie patrzeć tylko na ogół czyli całą szkołe?
To prawda, w technikum strzelinskim co roku nauczyciele szantażują, ze jak chcesz przystąpic do matury to nie zdajesz ostatniej klasy. Takie taktyki stosują też w liceum. Tam nauczyciele psychicznie niszczą uczniów, bo szkola ma mieć najlepsze statystyki(!) a osoby ktore uczą się słabiej są gorsze! Ludzie muszą zmieniać szkołe, bo pewni nauczyciele ich niszczą psychicznie. Niestety, przykre.

0
Gravatar
Marian
Matura
Do matury są chętni, ba wszyscy chcieli by przystąpić chociaż nie jest tak do końca w technikum ze Strzelina ponieważ są nauczyciele którzy nie chcą pozwolić jej pisać bo statystyki, ja nie zostałem dopuszczony bo według pana W. Słynny matematyk stwierdził ze się nie nadaje i postawił ultimatum. Podejrzewam ze takich jak ja jest wielu.. może zamiast słowo regionu powielać nieprawdziwe informacje z kuratorium powinno zainteresować się sprawą przystępowania do matur w tej szkole bo z 19 uczniów w klasie x pozwolono przystąpić tylko 5 co chyba stanowi bardzo duży % a nie patrzeć tylko na ogół czyli całą szkołe?
0

Przeczytaj także