Uczestnicy obozu wędkarskiego w Zdzieszowicach na wspólnym zdjęciuWędkarstwo to sport, hobby lub tylko rekreacja nad wodą. Liczba wędkarzy rośnie, pojawiają się również nowe koła zrzeszające amatorów własnoręcznie złowionej ryby.

Od kilku miesięcy działa w Strzelinie takie właśnie nowe koło Polskiego Związku Wędkarskiego. Strzelin ul. Pocztowa 1, sklep wędkarski „Bass”, to najnowszy adres na wędkarskiej mapie Strzelina. – Jeszcze w maju ubiegłego roku odbyło się zebranie założycielskie Koła PZW nr 39 „Okoń” w Strzelinie. Na to pierwsze spotkanie przyszło 56 wędkarzy, a po sześciu miesiącach działania spotkaliśmy się na zebraniu sprawozdawczym (31 stycznia br. – red.). Jako koło działamy dopiero kilka miesięcy, ale członkami naszego koła są doświadczeni wędkarze – powiedział Piotr Stojowski, prezes koła.
- Jesteśmy pełnoprawnym kołem PZW i na mocy tzw. porozumienia dolnośląskiego nasi członkowie mogą korzystać ze wszystkich nizinnych i górskich wód PZW na Dolnym Śląsku. Po wniesieniu składki możemy wędkować na prawie 10 tys. ha. Dotyczy to akwenów, których właścicielem lub dzierżawcą jest PZW a także wód użyczanych poszczególnym kołom PZW. Jeżeli chodzi o najbliższą okolicę, to członkowie koła „Okoń” regularnie wędkują w Białym Kościele – poinformował nas prezes. Na pierwszym zebraniu sprawozdawczym wędkarze z „Okonia” rozmawiali o dokonaniach, ale także o planach. I tak w tym roku siedmiokrotnie członkowie koła zmierzą się ze sobą na zawodach. Pięciokrotnie rywalizować będą spławikowcy, a dwukrotnie spinningowcy. Piotr Stojowski, prezes Koła PZW nr 39 „Okoń” w Strzelinie
Od samego początku istnienia koła przysłowiowym oczkiem w głowie wędkarzy jest narybek, oczywiście wędkarski narybek, czyli młodzież i dzieci. – Staramy się nadążać za oczekiwaniami najmłodszych członków naszego koła. Z myślą o nich, chociaż bardziej doświadczeni koledzy też chwalą nas za to, uruchomiliśmy stronę internetową koła. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej dwa słowa: okoń strzelin, żeby znaleźć naszą stronę. Tam można znaleźć informacje o bieżącej działalności koła, o planach na przyszłość i co może najważniejsze o składkach członkowskich. Roczna składka w naszym kole wynosi odpowiednio: dorośli – 209 zł, ulgowa – 104 zł, a dzieci do 16 roku życia tylko 38 zł. W siedzibie koła przy ul. Pocztowej 1 można „od ręki” załatwić wszystkie formalności związane z kartą wędkarską, opłaceniem składek przeszkoleniem i zdaniem egzaminu teoretycznego – usłyszeliśmy od prezesa. Potwierdzeniem słów prezesa są fakty. Strona internetowa działa i jest systematycznie aktualizowana, sprawdziliśmy to. Co więcej, na początku października ubiegłego roku w Zdzieszowicach w województwie opolskim odbył się pierwszy obóz wędkarski dla młodzieży i dzieci. – Wybraliśmy się na dwa dni na łowisko do Zdzieszowic z grupą 15 adeptów wędkowania. Dzięki sponsorom zapewniliśmy im zakwaterowanie i wyżywienie. Ze swojej strony zadbaliśmy o sportowo-edukacyjną część wyjazdu. Pokazywaliśmy jak prawidłowo przygotować się do wędkowania. To w sobotę, a w niedzielę przeprowadziliśmy wewnętrzne zawody. Dla wielu uczestników obozu były to pierwsze w życiu sportowe zawody wędkarskie – podkreślił prezes Piotr Stojowski.
Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że władze Koła PZW nr 39 „Okoń” w Strzelinie tworzą: Piotr Stojowski (prezes), Tomasz Nowak (v-ce prezes ds. młodzieży i administrator strony www). Skarbnikiem koła jest Ewa Statkiewicz, Witold Regiec przewodniczy komisji rewizyjnej a Tomasz Kozuń przewodniczy sądowi koleżeńskiemu.
Siedziba koła mieści się w sklepie wędkarskim „Bass” na ul. Pocztowej 1. Biuro koła czynne jest w godz. od 8.00 do 17.00 (poniedziałek – piątek) oraz w soboty od 8.00 do 14.00. Telefon kontaktowy: 509 874 867.

 

Komentarze   

dixi Permalink2 0 dixi
RE: „Okoń” wypływa na szerokie wody
Właściciel sklepu wychowuje sobie młody narybek.
2015-02-23 17:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Mikołaj Permalink1 0 Mikołaj
RE: „Okoń” wypływa na szerokie wody
Chciałem odgadnąć hasło: okoń.
2015-02-23 15:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.