Dziś Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w tradycji ludowej zwane Bożym Ciałem. Wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.

Pamiątkę tego wydarzenia obchodzi także w Wielki Czwartek, wtedy jednak rozpamiętuje się także Mękę Jezusa Chrystusa, uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny.
W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca.
W parafiach naszego powiatu ulicami przeszły uroczyste procesje. Uczestniczyli w nich także dziennikarze naszej gazety. W najbliższym wydaniu gazety przedstawimy fotoreportaż z uroczystości Bożego Ciała, z niektórych miejscowości powiatu strzelińskiego. Dziś przedstawiamy kilka zdjęć z uroczystej procesji, jaka odbyła się w parafii w Przewornie.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.