Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nie wszyscy mieszkańcy płacą regularnie za czynsz i wodę. Wśród tych w gminie Przeworno znajduje się ,,rekordzista”, który już kilkanaście lat uchyla się od opłat. Jakie sązaległości wobec ZUK-u w Przewornie za 2018 rok?
Pierwszy kwartał nowego roku to czas na podsumowanie tego, co miało miejsce w starym. Korzystając z uprzejmości kierownika Zakładu Usług Komunalnych w Przewornie, Łukasza Kundermana, informujemy o zaległościach mieszkańców wobec jednostki. Jak podał kierownik, ogólna kwota zobowiązań za mieszkania komunalne za poprzedni rok wyniosła 16 059,55 zł. Dodał także, że najwyższa kwota zadłużenia to 3 120,82 zł, a średnia to 1 459,96 zł (11 dłużników - red.) - W 2018 roku założono dwie sprawy sądowe na łączną kwotę 9 210,74 zł. Nie zapadły jeszcze w nich wyroki, gdyż są w toku - powiedział Kunderman. Wspomniał również, że poziom tego zadłużenia jest podobny do tego przed rokiem.
Cały artykuł dostępny jest tutaj


Komentarze   

Kasia Permalink2 0 Kasia
RE: Mieszkańcy mają spore długi
Cytuję Kasia:
Jak mieszkańcy mają liczniki po 20lat bez legalizacji to nie dziwię się, że nie płacą...


Nie mają legalizacji, nie wiadomo czy wskazania tak starych liczników są prawidłowe i nie wspomnę już o tym, że nie przeprowadzane są ekspertyzy w przypadku wątpliwości a co dopiero mowa o reklamacji... To jest lepszy temat dla gazety! Takie zadłużenia są normą, temat bez szału...
2019-03-19 17:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Kasia Permalink1 0 Kasia
Nie dziwię się
Jak mieszkańcy mają liczniki po 20lat bez legalizacji to nie dziwię się, że nie płacą...
2019-03-19 17:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz