Dziś po godz. 9:00, po ulewnym deszczu, zalało wiele posesji w Przewornie. Najgorsza sytuacja była na ul. Strzelińskiej, która miejscami przypominała rwący potok, co widać na załączonych zdjęciach. Woda wdzierała się do wielu domostw.
Mieszkańcom pomagali strażacy z OSP Przeworno, OSP Jegłowa, firma lokalnego przedsiębiorcy, pracownicy ZUK i urzędu gminy oraz członkowie rady sołeckiej. W dużej mierze, zwłaszcza na początku ulewy, mieszkańcy musieli radzić sobie sami. Przyczyną zalania posesji był niedrożne miejscowo przepusty i rowy.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Słowa, a niebawem film z akcji.

Komentarze   

spajker. Permalink3 -1 spajker.
RE: Zalało również Przeworno...
Cytuję Ziębice:
No fakt, powinni jeszcze wyremontować.

ziębice zgodnie z amerykańską ustawą 447 wyremontują jeszcze tą ruderę o nazwie synagoga i zapłacą żydom żyjącym i nieżyjącym solidne odszkodowanie za to że bracia starsi nie mogli oddawać czci bogu przez 80 lat w ziębicach a ziębice się solidnie dzięki tej synagodze rozwinęły. myślę że tak z 15 rocznych budżetów gminy wystarczy aby pokonać gniew netaniachów i innych rotschildów. to są fajni ludzie i trzeba być świadomym tego że jak goje z ziębic będą utrzymywać synagogę w ziębicach w dobrym stanie technicznym to moga liczyć na uśmiech samego donalda trumpa rotschilda albo innego schimona peresa ( szymona perskiego czyli polskiego noblisty po uniwersytecie warszawskim)
2021-07-10 11:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Ziębice Permalink2 0 Ziębice
RE: Zalało również Przeworno...
No fakt, powinni jeszcze wyremontować.
2021-07-09 16:04 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +2 spajker.
RE: Zalało również Przeworno...
patrzę na te rudery w przewornie i myślę sobie że warto je pokazać żydom i ziomkostwu niemieckiemu, którzy utrzymują że każdy żyd i każdy niemiec miał tu przed wojną wawel albo sky tower. faktury za odpompowanie wody z przeworna i za remont zgniłych fundamentów prosze przesłać erice steinbach i benjaminowi nethaniachu.
2021-07-09 15:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.