Właściciele Kopalni Łupków Kwarcytowych w Jegłowej chcą utworzyć na swoim terenie przetwarzalnię odpadów. Zwrócili się do Starostwa Powiatowego w Strzelinie z wnioskiem o zgodę na prowadzenie takiej działalności. Niedawno w sprawie zapadła decyzja władz powiatu. Tymczasem mieszkańcy obawiają się, że to przedsięwzięcie może mieć zły wpływ na środowisko, a zwłaszcza pobliskie studnie głębinowe, które zasilają w bieżącą wodę ¾ gminy Przeworno. Co postanowiła w tej sprawie starosta Anna Horodyska? O tym piszemy w dzisiejszym wydaniu Słowa.

Komentarze   

spajker. Permalink2 +4 spajker.
RE: Jest decyzja starosty w sprawie przetwarzalni odpadów w kopalni w Jegłowej
Cytuję Cztelnik:
Tak piękne miejsce zalać śmieciami to aż serce boli

jedne głowy kopią dziurę w ziemi aby był kwarcyt a inne głowy zasypują tą dziurę śmiećmi bo poziom ich myśli biznesowej i ogólnorozwojowej nie przekroczył poziomu szabrowników..
dawni mieszkańcy strzelina zbudowali altanki, mieli meble i książki a nowi mieszkańcy strzelina 1945 zużyli to na opał. śmieci dobrze jest też wyrzucać do rowu do lasu do rzeki.
jakie głowy takie pomysły. za kilka lat jakaś firma zechce wydobywać kwarcyt i śmieci z wyrobiska trzeba będzie wydobyć a starostwo załatwi 20 milionów dotacji na rekultywację kopalni zamienionej w śmietnik.
o kompaktowaniu odpadków w starostwie nikt nie słyszał.
2022-01-21 11:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Cztelnik Permalink1 +3 Cztelnik
Odpady
Tak piękne miejsce zalać śmieciami to aż serce boli
2022-01-20 22:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.