Pracownicy ZUK, sekretarz gminy i wójt przy nowo zakupionym samochodzie Man Wuko. Foto: UG Przeworno
Zakład Usług Komunalnych w Przewornie zakupił samochód Man Wuko. Auto kosztowało 348 tys. zł i zostało nabyte w formie leasingu. Specjalistyczny wóz pozwoli na odbiór nieczystości płynnych od mieszkańców gminy Przeworno. Man Wuko wyposażony jest w dysze wodne wysokociśnieniowe, które umożliwiają również usuwanie płynnych osadów, udrażnianie i czyszczenie przepompowni, linii kanalizacyjnych, kanałów i studzienek.
- Po objęciu stanowiska wójta, jednym z moich pierwszych zamierzeń było doprowadzenie do zakupu samochodu asenizacyjnego, aby pomóc mieszkańcom gminy obniżyć koszty wywozu nieczystości – mówi Andrzej Łuczak, wójt gminy Przeworno. - Ponieważ oczyszczalnia ścieków w Przewornie obsługiwała tylko mieszkańców tej wsi, pozostali zdani byli na gminy ościenne i ich wysokie stawki za wywóz nieczystości. Dlatego zakup takiego wozu był koniecznością. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele trudu i wysiłku, aby zakup tego samochodu stał się faktem. Przede wszystkim dziękuję pani kierownik ZUK Justynie Białeckiej i pracownikom zakładu, którzy znaleźli odpowiedni sprzęt i dokonali zakupu, pani sekretarz Urszuli Iżykowskiej – Mroczko oraz panu skarbnikowi Zbigniewowi Szulowi, którzy pomagali w przygotowaniu procedur zakupowych.
Do tej pory mieszkańcy gminy Przeworno, aby opróżnić szambo albo osadniki przydomowych oczyszczalni, musieli zamawiać usługę w Strzelinie, Ziębicach lub Grodkowie. Za usługę trzeba było zapłacić średnio około 300 zł, w tym za dojazd samochodu ponad 200 zł, a odbiór ścieków niecałe 100 zł. Teraz, kiedy samochód jest w Przewornie, mieszkańcy gminy zaoszczędzą na wywozie ścieków. Głównie ze względu ma krótszy dojazd powinni płacić za ich odbiór dużo taniej, niż gdyby taką usługę zamówili w Strzelinie lub Ziębicach.
Przypomnijmy, w gminie Przeworno stawka za 1 m3 odbioru nieczystości wynosi obecnie 9,35 zł netto. Natomiast koszt dojazdu to 6,50 zł netto za kilometr.
ZUK w Przewornie prosi mieszkańców gminy do zawierania umów na wywóz nieczystości płynnych. Można to zrobić, telefonując pod nr 74 81 75 165 bądź osobiście w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych przy ulicy Pocztowej 6 w Przewornie.
Jak informuje wójt gminy Przeworno, pracownicy Referatu Rolnictwa, Środowiska i Planowania Przestrzennego rozpoczęli kontrole częstotliwość wywozu ścieków z szamb i przydomowych oczyszczalni w gospodarstwach domowych...
Na ten temat pisaliśmy w 11 (1149) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Adam J
Może trzeba skontrolować Wójta.
A może by się wziął ktoś za skontrolowanie Wójta czy nie sprzedaje w swoim sklepie towarów, dlatego że nie może prowadzić działalności gospodarczej. A może by ktoś skontrolował w gminie czy jak wójt prowadził działalność gospodarcza to czy coś sprzedawał do gminy albo ZUKU ze swojej działalności - to jest właśnie działanie bezprawne a dopiero pózniej brał się za mieszkańców.
0
Gravatar
cześ
RE: Kontrolują czy wywożone są ścieki
TruckdriverDST powiedziała :
MAN wiekowy ale chyba zabudowa taka droga.
Ty nie zadawaj takich pytań! Inwestycja powiatowa musi kosztować!!!

0
Gravatar
TruckdriverDST
RE: Będą kontrolować, czy wywożone są ścieki
MAN wiekowy ale chyba zabudowa taka droga.
0

Przeczytaj także