Zakład Usług Komunalnych w Przewornie zakupił samochód Man Wuko. Auto kosztowało 348 tys. zł i zostało nabyte w formie leasingu. Specjalistyczny wóz pozwoli na odbiór nieczystości płynnych od mieszkańców gminy Przeworno. Man Wuko wyposażony jest w dysze wodne wysokociśnieniowe, które umożliwiają również usuwanie płynnych osadów, udrażnianie i czyszczenie przepompowni, linii kanalizacyjnych, kanałów i studzienek.
- Po objęciu stanowiska wójta, jednym z moich pierwszych zamierzeń było doprowadzenie do zakupu samochodu asenizacyjnego, aby pomóc mieszkańcom gminy obniżyć koszty wywozu nieczystości – mówi Andrzej Łuczak, wójt gminy Przeworno. - Ponieważ oczyszczalnia ścieków w Przewornie obsługiwała tylko mieszkańców tej wsi, pozostali zdani byli na gminy ościenne i ich wysokie stawki za wywóz nieczystości. Dlatego zakup takiego wozu był koniecznością. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele trudu i wysiłku, aby zakup tego samochodu stał się faktem. Przede wszystkim dziękuję pani kierownik ZUK Justynie Białeckiej i pracownikom zakładu, którzy znaleźli odpowiedni sprzęt i dokonali zakupu, pani sekretarz Urszuli Iżykowskiej – Mroczko oraz panu skarbnikowi Zbigniewowi Szulowi, którzy pomagali w przygotowaniu procedur zakupowych.
Do tej pory mieszkańcy gminy Przeworno, aby opróżnić szambo albo osadniki przydomowych oczyszczalni, musieli zamawiać usługę w Strzelinie, Ziębicach lub Grodkowie. Za usługę trzeba było zapłacić średnio około 300 zł, w tym za dojazd samochodu ponad 200 zł, a odbiór ścieków niecałe 100 zł. Teraz, kiedy samochód jest w Przewornie, mieszkańcy gminy zaoszczędzą na wywozie ścieków. Głównie ze względu ma krótszy dojazd powinni płacić za ich odbiór dużo taniej, niż gdyby taką usługę zamówili w Strzelinie lub Ziębicach.
Przypomnijmy, w gminie Przeworno stawka za 1 m3 odbioru nieczystości wynosi obecnie 9,35 zł netto. Natomiast koszt dojazdu to 6,50 zł netto za kilometr.
ZUK w Przewornie prosi mieszkańców gminy do zawierania umów na wywóz nieczystości płynnych. Można to zrobić, telefonując pod nr 74 81 75 165 bądź osobiście w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych przy ulicy Pocztowej 6 w Przewornie.
Jak informuje wójt gminy Przeworno, pracownicy Referatu Rolnictwa, Środowiska i Planowania Przestrzennego rozpoczęli kontrole częstotliwość wywozu ścieków z szamb i przydomowych oczyszczalni w gospodarstwach domowych...
Na ten temat pisaliśmy w 11 (1149) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Adam J Permalink3 -3 Adam J
Może trzeba skontrolować Wójta.
A może by się wziął ktoś za skontrolowanie Wójta czy nie sprzedaje w swoim sklepie towarów, dlatego że nie może prowadzić działalności gospodarczej.
A może by ktoś skontrolował w gminie czy jak wójt prowadził działalność gospodarcza to czy coś sprzedawał do gminy albo ZUKU ze swojej działalności - to jest właśnie działanie bezprawne a dopiero pózniej brał się za mieszkańców.
2023-03-28 16:48 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink2 -2 cześ
RE: Kontrolują czy wywożone są ścieki
Cytuję TruckdriverDST:
MAN wiekowy ale chyba zabudowa taka droga.

Ty nie zadawaj takich pytań! Inwestycja powiatowa musi kosztować!!!
2023-03-25 17:43 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink1 +2 TruckdriverDST
RE: Będą kontrolować, czy wywożone są ścieki
MAN wiekowy ale chyba zabudowa taka droga.
2023-03-24 18:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.